fbpx

Okazuje się, że są jeszcze „uczciwi” złodzieje

Złodziej najpierw ukradł samochód z fotelikiem do przewozu niepełnosprawnej dziewczynki, a później ruszyło go sumienie. Auto porzucił kilkadziesiąt kilometrów od miejsca kradzieży. W środku zostawił prezent na przeprosiny – worek słodyczy.

Samochód wraz ze specjalnym fotelikiem niepełnosprawnej Wiktorii został skradziony 2 maja sprzed domu państwa Bieńków w Lubawce.
Proszę żeby złodziej zlitował się nad naszą córką i żeby chociaż ten fotelik się znalazł. W tym momencie jesteśmy uziemieni. Przede wszystkim chodzi o córkę – mówił w rozmowie z reporterem TVN24 Krzysztof Bieniek, ojciec 10-latki.
Najwyraźniej po tym apelu złodzieja ruszyło sumienie. Samochód odnalazł się kilkadziesiąt kilometrów dalej, pod Złotoryją.
To na czym nam najbardziej zależało zostało w środku. Zniknęły tylko narzędzia, rzeczy osobiste i nawigacja. Musimy też odwiedzić mechanika, bo widoczne są niewielkie usterki – przyznaje szczęśliwy mężczyzna.
W foteliku Wiktorii złodziej, w ramach przeprosin, zostawił słodycze. – Paczkę zabezpieczyli policjanci jako dowód w sprawie. Choć to brzmi dziwnie, ale cieszę się, że są jeszcze uczciwi i wrażliwi złodzieje – wyjaśnia Bieniek.
Policja z Kamiennej Góry potwierdza, że auto wróciło już do właściciela, a słodycze od złodzieja po przeprowadzonych czynnościach też trafią do rodziny.

Źródło:tvn24/wroclaw

Dodaj komentarz