fbpx

Dodek – niezwykły pracownik trzebnickiego szpitala

W trzebnickim szpitalu im. Świętej Jadwigi Śląskiej zatrudniony jest nietypowy pracownik – czarny kot. Kot dostał imię – Dodek. Nie wiadomo, kto mu je nadał, ale przyjęło się i teraz każdy wie, że tak właśnie się wabi. Dodek stał się częścią szpitalnej społeczności. – Mówi się, że jest jeszcze jednym pracownikiem. Ma swoje zadania, między innymi reguluje populację gryzoni wokół szpitala – chwali futrzaka doktor Orzechowski. Z inicjatywy doktora kilka dni temu przed budką Dodka stanęła tablica informująca, że kot jest członkiem szpitalnej rodziny i należy mu się szacunek. I nikt nie waży się go obrazić czy znieważyć. Jest przecież ulubieńcem pracowników i pacjentów.

Byli pacjenci również z czułością wspominają kota – Jest cudowny i bardzo pokrzepiający! Dodawał mi otuchy, jak byłam pacjentką szpitala. Do wszystkich podchodzi bardzo pozytywnie – napisała pani Karolina.

Więcej na natemat.pl

Tekst: Barbara Kaczmarczyk  Foto: facebook.com

One thought on “Dodek – niezwykły pracownik trzebnickiego szpitala

  • 11 kwietnia 2023 at 11:34
    Permalink

    W każdym sanatorium, ośrodku rehabilitacyjnym czy szpitalu powinien być dyżurny, pełnoetatowy kot 🙂 Koty to najlepsi terapeuci.

    Reply

Dodaj komentarz