fbpx

Ma dopiero pięć lat, a zna kilka języków i rozwiązuje skomplikowane zadania matematyczne

5-year-old-son-telepathic-genius-seven-languages

Ma zaledwie pięć lat, ale już jest o nim głośno. Wszystko ze względu na umiejętności, które posiada. Maluch nie tylko jest nieprzeciętnie zdolny pod wieloma względami (języki, matematyka), ale – według jego matki – posiada też zdolności, które wymykają się próbom logicznego wyjaśnienia.

Ramses Sanguino różni się od swoich rówieśników. Nigdy nie interesowały go zwykłe zabawki, a specjaliści dość wcześnie stwierdzili występowanie u niego zespołu sawanta. Jest to stan, który odnotowywany jest u niektórych osób z autyzmem. Ludzie tacy, pomimo niepełnosprawności intelektualnej, są nieprzeciętnie uzdolnieni pod jakimś względem. I mieszkający w Los Angeles Sanguino rzeczywiście jest wyjątkowy. Mając roczek, nie bawił się zabawkami, po które zwykle sięgają dzieci w jego wieku.

635830892781666498

Potrafił już za to czytać – chłopca można było najczęściej zobaczyć z książeczką w rączkach. Już wtedy znał wiele słów w różnych językach. Zadziwiał różne osoby ze swojego otoczenia, próbując mówić w języku hiszpańskim, greckim, a nawet japońskim. W wieku osiemnastu miesięcy znał tabliczkę mnożenia, którą potrafił wyrecytować zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim.

Więcej na facet.wp.pl

 

Dodaj komentarz