fbpx

Polski film krótkometrażowy w Cannes! Jest dostępny za darmo w sieci

We wtorek, 14 maja, rozpoczął się 77. Festiwal Filmowy w Cannes, jedno z największych wydarzeń dla miłośników kina.

W tegorocznym programie festiwalu znalazły się filmy takie jak „Kinds of Kindness” Yorgosa Lanthumosa, „Megalopolis” Francisa Forda Coppoli, „The Shrouds” Davida Cronenberga, „Oh Canada” Paula Schradera, „The Apprentice” Aliego Abbasi, „Bird” Andrei Arnold oraz „Parthenope” Paolo Sorrentino.

Polskie akcenty na Festiwalu w Cannes

W walce o Złotą Palmę bierze udział m.in. film „Dziewczyna z igłą” Magnusa von Horna („Sweat”), będący koprodukcją duńsko-polsko-szwedzką. To jednak niejedyny polski akcent na festiwalu! W sekcji Short Film Corner zostanie pokazany polski krótkometrażowy film „Dziewczyna z walizką”, który zwyciężył w polskiej edycji 48 Hour Film Project – największego konkursu filmowego na świecie. Finał konkursu odbył się w marcu podczas festiwalu Filmapalooza w Lizbonie, gdzie „Dziewczyna z walizką” rywalizowała z ponad 150 filmami z całego świata o miejsce w sekcji Short Film Corner.

Fabuła i twórcy „Dziewczyny z walizką”

O czym opowiada „Dziewczyna z walizką”? W 7-minutowym filmie śledzimy losy bohatera zajmującego się przemytem. Niestety, podczas jednego ze zleceń wszystko idzie niezgodnie z planem… Za produkcję odpowiada Studio Hologram. Reżyserem jest Tomek Wilczyński, scenariusz napisał Jan Steifer, a za zdjęcia odpowiada Stanisław Wójcik. W obsadzie zobaczymy Nilufar Nazarovą, Pawła Tomaszewskiego oraz Paulinę Gałązkę.

Pokaz „Dziewczyny z walizką” odbędzie się 22 maja. Udział w prestiżowej sekcji Short Film Corner to ogromne wyróżnienie dla polskiej ekipy. Co roku przegląd ten przyciąga największych reżyserów, agentów, producentów oraz instytucje filmowe z całego świata, co daje filmom szansę na globalną dystrybucję.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dziewczyna z walizką”:

Dodaj komentarz