fbpx

Święty mikołaj dla seniora – niesamowity wynik akcji

Dzięki trzyosobowej rodzinie ze stolicy oraz wsparciu tysięcy ludzi o dobrych sercach, ponad 2 tys. podopiecznych DPS-ów dostaną w tym roku świąteczne prezenty.

– Zawsze wierzyłem w ludzi, ale to jest coś niesamowitego – mówi w wywiadzie dla portalu Onet, Mateusz, jeden z inicjatorów.

Seniorzy piszą o swoich marzeniach w listach, najczęściej są to rzeczy bardzo skromne. W tym roku do Mikołaja napisało ponad 2 tys. seniorów. Ich listy są naprawdę wzruszające. Marianna marzy o ciśnieniomierzu, Anna o kapciach i kubku, Ludwik prosi o doniczkę, bo bardzo lubi rośliny, a Andrzej maszynkę elektryczną, żeby łatwiej mu było się golić. Łącznie przyszło 2200 listów. Mateusz z Roksaną przeczytali wszystkie. Nierzadko przez łzy.

– A ludzi chętnych kupić prezenty zgłosiło się ponad 4 tys. Zgłaszali się nawet wtedy, kiedy napisaliśmy, że już nie mają tego robić. Zawsze wierzyłem w ludzie, ale nie do tego stopnia. To jest coś niesamowitego – mówi dumny Mateusz.

Tegoroczna akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu prezenty dostaną nie tylko seniorzy z domów opieki. Paczki przygotowano także dla podopiecznych hospicjum oraz bezdomnych. Mateusz i Roksana powoli rozwożą i rozdają prezenty.

– Jestem już poumawiany na sześć wigilii w DPS-ach. Staramy się tam być i pomagać w rozdawaniu prezentów. Chcemy zrobić też zdjęcia i pokazać Mikołajom, którzy prezenty wysyłali z całego kraju i zagranicy. W końcu też chcemy poznać samych seniorów. To niesamowici ludzie z niesamowitymi historiami – zaznacza.

Za rok chcą spełniać marzenia w całym kraju

Akcja Święty Mikołaj dla Seniora cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że Mateusz, Roksana i Maksymilian chcą, aby za rok zyskała status ogólnokrajowy. Małżeństwo myśli o założeniu fundacji i stworzenia platformy, która usprawni organizowanie prezentów. Na to potrzebne są jednak fundusze – 10 tys. zł. W świeci trwa zbiórka, aby zrealizować ten cel.

Możesz pomóc w tym, aby akcja stała się ogólnopolska. Trwa zbiórka>>

Foto: Archiwum prywatne / Materiały prasowe

 

Dodaj komentarz