fbpx

Ma aż 70 lat! To najstarszy dziki ptak na świecie i właśnie ma pisklę

To naprawdę unikalna wiadomość ze świata Natury. Wisdom – samica albatrosa ciemnolicego, to co najmniej 70-letni ptak, uważany za najstarszego dzikiego ptaka na świecie, ma młode.  Jak poinformował serwis BBC, pisklę wykluło się na atolu Midway, będącym terytorium nieinkorporowanym Stanów Zjednoczonych.

Jak podała Służba Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych (USFWS), pisklę wykluło się 1 lutego, a  jego ojcem jest partner Wisdom nazwany Akeakamai, z którym jest od 2012 roku.

Wisdom złożyła jajo w ostatnich dniach listopada – napisała USFWS w oświadczeniu. – Wkrótce potem Wisdom powróciła na morze, aby zbierać pożywienie, a jej partner Akeakamai przejął obowiązek inkubacji. Rodzice albatrosów dzielą się obowiązkami inkubacji, a gdy pisklę wykluje się, dzielą się obowiązkiem karmienia – dodała.

Albatrosy to ptaki, które zwykle łączą się w pary na całe życie, ale  jak uważa się w tym przypadku, Wisdom miała w przeszłości innych partnerów, których po prostu przeżyła.

Według informacji USFWS Wisdom doczekała się już co najmniej 30 piskląt.

Albatrosy ciemnolice zwykle żyją 12-40 lat i znoszą tylko jedno jajo co kilka lat. Widsom badacze po raz pierwszy zidentyfikowali w 1956 roku i określają jej wiek na co najmniej 70 lat.

 

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz