fbpx

21-latek ruszył w samotną podróż rowerem do Lizbony. Zbiera pieniądze na operację chorego brata

21-letni Maciej z Wrocławia decydował się na samotną podróż rowerem do Lizbony. Cel jego wyprawy to zebranie funduszy na operację brata, któremu grozi kalectwo.

Na Instagramie znajdziemy profil o nazwie @bike_for_health, prowadzony przez 21-letniego Macieja Pelca z Wrocławia. Młody mężczyzna dokumentuje swoją samotną podróż rowerem do Lizbony, jego wyprawa ma wyjątkowy cel.

Motywacja Macieja jest niezwykle poruszająca. Pragnie pomóc swojemu 25-letniemu bratu Szymonowi, który cierpi na wrodzoną tłuszczakowatość, zanik mięśni lewej nogi, zanik pośladka oraz
uszkodzenie stawu biodrowego.

Szymon wcześniej podjął się wyzwania #DoTrójmiastaWózkiemZPowrotemNaNogach. Jak wynika z opisu zbiórki na leczenie Szymona, pokonał on prawie 500 km o własnych siłach.

“To, co wówczas się wydarzyło, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Dzięki Wam — wielkodusznym ludziom, moim bohaterom, udało się zdobyć ponad 900 000 złotych. Operacja kręgosłupa była konieczna do tego, abym podniósł się z wózka i stanął na własnych nogach, lecz nie doprowadzi mnie ona do pełni zdrowia” – czytamy w opisie zbiórki.

Dzięki zebranym funduszom, 11 stycznia 2023 roku Szymon przeszedł operację kręgosłupa. Operacja była udana, ale specjaliści stwierdzili, że potrzebna jest kolejna, aby Szymon mógł chodzić. Ma się ona odbyć również na Florydzie i kosztować ponad 400 tys. zł. Dotychczas na internetowej zbiórce zebrano ponad 80 tys. zł, co stanowi niecałe 20% celu.

Teraz to Maciej przejął inicjatywę pomocy bratu. Wrocławianin postanowił wyruszyć w samotną podróż do Lizbony, pokonując ponad cztery tysiące kilometrów. Relacjonuje swoją wyprawę na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia z trasy. W ostatnim wpisie poinformował, że rozpoczął szósty dzień podróży i przekroczył granicę z Austrią. W komentarzach jego postów pojawiają się liczne wyrazy wsparcia i podziwu dla jego determinacji.

Jeśli chcemy wesprzeć leczenie chorego Szymona, cały czas możemy wpłacać darowizny na internetową zrzutkę. Link do niej znajdziemy TUTAJ.

Dodaj komentarz