fbpx

Polak zbudował domek Hobbita

Żeby zobaczyć domy hobbitów, można obejrzeć ekranizacje powieści Johna R. R. Tolkiena albo odwiedzić Śródziemie podczas lektury dzieł angielskiego pisarza i użyć swojej wyobraźni. Bogdan Pękalski poszedł jednak dalej i wybudował sobie dom przypominający siedzibę Froda.

Do budowy fantastycznego domu Bogdana Pękalskiego zachęcił „Władca Pierścieni”. – Pomyślałem, czemu by czegoś takiego nie zrobić u siebie? Zwłaszcza że mam działkę z całkiem fajnym widokiem – opowiada Bogdan Pękalski .

Domek postawił w lesie, na jednym ze wzniesień Pogórza Przemyskiego na Podkarpaciu. Kto nie zna drogi – nigdy tu nie trafi. – Znajomi jak tu przyjeżdżają, to nie chcą stąd wyjeżdżać. Mówią: bracie, to jest wspaniała robota, kończ ten dom, bo chcemy tu zrobić imprezę – podkreśla Bogdan Pękalski.

Klimat w domu sprzyja nie tylko imprezowaniu. Dzięki naturalnym materiałom po prostu przyjemnie się tu mieszka. Budynek opiera się na posadzonych wierzbach. Ściany z zewnątrz są drewniane. Dach wyłożony słomą i pokryty ziemią.

Tego nie widać, ale na górze jest pół metra materiału, stąd właśnie wewnątrz można poczuć taki chłodek. No i glina, żeby coś tam mogło urosnąć. Zimą jest ciepło – zapewnia nietypowy budowniczy.

Źródło: tvp.info

Dodaj komentarz