fbpx

Niedźwiedź, lew i tygrys nie rozstają się już od 15 lat

Przyjaźń jest jedną z najsilniejszych więzi, jakie dane nam będzie stworzyć w swoim życiu. Prawdziwa przyjaźń opiera się na miłości, szacunku i trosce, pomaga nam się rozwijać, i sprawia, że jesteśmy silniejsi.

Nasi przyjaciele to rodzina, którą możemy sami wybrać. W życiu poznamy wielu ludzi, jednak tylko ci najlepsi nigdy nas nie opuszczą.

Tak też było w przypadku niedźwiedzia Baloo, lwa Leo i tygrysa Shere Khan, którzy trzymają się razem już prawie od dwóch dekad, mieszkając razem w schronisku dla zwierząt Noah’s Ark w Georgii.

Ta trójka została uratowana w 2001 roku podczas policyjnego nalotu narkotykowego. Znaleziono ich w piwnicy pewnego domu w Atlancie. Zwierzęta były ofiarami przemocy i trzymano je w straszliwych warunkach. Kiedy znaleźli ich funkcjonariusze, każde z nich było bardzo młode, miało niecały rok.

Wszystkie były przerażone, niedożywione, oraz były nosicielami pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych. Leo miał zakażoną ranę na nosie, spowodowaną ciasną klatką, w której go trzymano.

Baloo był w najgorszym stanie z ich wszystkich, jako że w skórę miał wrośniętą uprząż, której nigdy nie poluźniono mimo tego, że niedźwiadek stale rósł. Dlatego też konieczna okazała się operacja.

To był jedyny czas, kiedy rozdzielono tę trójkę przyjaciół – od tamtej pory cieszą się każdym spędzonym wspólnie dniem.

Ponieważ ich obrażenia były zbyt poważne, NAAS zdecydowało, że nie mogą wrócić do dziczy, dlatego cała trójka została w azylu, dzieląc kwatery mieszkalne.

Razem jedzą, bawią się, śpią, pocieszają się nawzajem, i dają sobie buziaki.

Opiekunka ze schroniska, Allison Hedgecoth, twierdzi, że czas nie wpłynął na dynamikę ich przyjaźni, i „cała trójka nadal jest tak samo czuła dla siebie nawzajem”.

Dodaje:

„Shere Khan zawsze był psotliwy, i mimo że robi się coraz starszy, to w ogóle się nie zmieniło.”

Teraz, jako że zaczynają już swoje złote lata, zwierzęta trochę się uspokoiły, jednak nadal cieszą się swoim towarzystwem.

Noah’s Ark Animal Sanctuary jest organizacją non-profit, azylem dla egzotycznych i hodowlanych zwierząt. Z pomocą programu Wildlife Rehabilitation, przywracają zdrowie setkom zwierząt każdego roku, a pod ich opieką znajduje się ponad 1500 zwierząt różnych gatunków.

 

 

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: healthyfoodhouse.com

 

 

Dodaj komentarz