fbpx

Kobieta podczas spaceru z psem odebrała poród

Mieszkanka Włocławka podczas spaceru z psem odebrała poród przypadkowo spotkanej kobiety. Dzięki jej pomocy dziecko przyszło na świat bez komplikacji. Matka wraz z niemowlakiem zostali zabrani do szpitala.

Niecodzienna sytuacja wydarzyła się w poniedziałek wieczorem. Kobieta podczas spaceru z psem przy ul. Konopnickiej we Włocławku spotkała nieznaną kobietę, która zaczęła rodzić na jej oczach.

— Znajoma wyszła na spacer z psami i podeszła do niej kobieta prosząca o pomoc, ponieważ odeszły jej wody. Zadzwoniły na pogotowie, ale ta akcja porodowa szła tak szybko, że ona sama odebrała ten poród — powiedziała portalowi “dziendobrywocawek.pl” koleżanka kobiety.

Kiedy dziecko przyszło na świat, kobieta zaopiekowała się noworodkiem i owinęła go w swój płaszcz.

“Wielkie brawa dla kobiety”

Po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawiła się karetka pogotowia. Ratownicy przecięli pępowinę i przewieźli matkę i dziecko do szpitala. Oboje czują się dobrze.

— To są ciężkie sytuacje, trudno jest w danym momencie zebrać się na odwagę i pomóc drugiej osobie, dlatego wielkie brawa dla kobiety, która postanowiła pomóc. Wykazała się dużą empatią i razem z rodzącą przyjęły dziecko na świat — powiedział w rozmowie z Radiem PiK Przemysław Kożan, szef stacji pogotowia ratunkowego we Włocławku.

Postawa mieszkanki Włocławka budzi uznanie, tym bardziej że kobieta nie ma żadnego doświadczenia medycznego.

— W szpitalu byli w szoku, że tak dobrze sobie poradziła i pytali, czy ma jakieś szkolenia — powiedziała znajoma włocławianki.

Cicha bohaterka nie chciała ujawniać swojej tożsamości.

Źródło: ddwloclawek.pl

 

One thought on “Kobieta podczas spaceru z psem odebrała poród

Dodaj komentarz