fbpx

Najstarszy żółw świata może mieć nawet dwieście lat

Żółw olbrzymi o imieniu Jonathan uznawany jest za najstarsze żyjące na lądzie zwierzę świata. Jego wiek szacuje się na co najmniej 190 lat.

Jonathan żyje na Wyspie Świętej Heleny, na której w 1821 roku swoje ostatnie dni spędził Napoleon Bonaparte.

Telewizja CNN Brasil, przypominając o długowieczności Jonathana, podała w czwartek, że żółw urodził się na tym położonym na Atlantyku terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii, kiedy królowa Wiktoria była jeszcze nastolatką.

Żółw Jonathan urodził się w czasach królowej Wiktorii, która zmarła ponad 120 lat temu — przypomniała brazylijska telewizja.

Cytowany przez stację szef biura turystyki Wyspy Świętej Heleny Matt Joshua przyznaje, że nikt dokładnie nie zna daty urodzin Jonathana, a żółw może być znacznie starszy.

Jonathan może mieć nawet ponad 200 lat. Nikt dokładnie nie wie, kiedy żółw się urodził — dodał Joshua, przypominając, że pierwsza wzmianka o zwierzęciu pochodzi z 1832 roku, kiedy to na wyspę przybył jej późniejszy gubernator sir William Grey-Wilson.

Żółw jest najbardziej znanym mieszkańcem Wyspy Świętej Heleny. Mógł przyjść na świat jeszcze za życia innego słynnego rezydenta tej wyspy Napoleona Bonapartego. Legendarny cesarz Francuzów został zesłany na Wyspę św. Heleny w 1815 roku, gdzie zmarł sześć lat później.

One thought on “Najstarszy żółw świata może mieć nawet dwieście lat

Dodaj komentarz