fbpx

Marszałek podziękował kierowcy za pomoc ofiarom wypadku na A6

Tydzień temu miała miejsce największa w okolicach Szczecina w ostatnich latach katastrofa w ruchu samochodowym. Andrij Sirowackij był jednym z kierowców, który wyciągał ludzi z płonących pojazdów.

Jak podaje TOK FM bohaterski kierowca otrzymał od Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego, podziękowania oraz voucher na tygodniowe wczasy w Kołobrzegu dla całej rodziny. Marszałek poinformował również, że wystąpi z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy o przyznanie kierowcy polskiego obywatelstwa.

Andrij Sirowackij w rozmowie z dziennikarzami wyznał, że uratował dwóch mężczyzn, jedno dziecko oraz kobietę. Chciał też ugasić pożar przy pierwszym samochodzie, w który uderzyła ciężarówka, jednak wtedy nastąpił wybuch, który odrzucił go od miejsca wypadku. Kierowca wyjaśniał, że przez gęsty dym trudno było zlokalizować poszkodowanych.

W jednym samochodzie nie było szyb, płomienie były ogromne. W jednej ręce trzymałem gaśnicę, drugą pomagałem wyjść dziecku i jego ojcu – wspomina Sirowackij.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego podziękował bohaterskiemu kierowcy.

Dziękuję, że mogłem spotkać tak wspaniałego człowieka. Nie tylko silna ręka, ale i wielkie serce – mówił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego , który zaznaczył, że pan Andreii stara się o polskie obywatelstwo.

Wystąpię do pana prezydenta Dudy z prośbą o pozytywne rozpatrzenie tej prośby – dodał marszałek, podkreślając, że pan Andreij swą postawą „udowodnił, że będzie wzbogacał nasze społeczeństwo”.

 

 

Źródło: TOK FM

One thought on “Marszałek podziękował kierowcy za pomoc ofiarom wypadku na A6

  • 18 czerwca 2019 at 10:26
    Permalink

    My też dziękujemy piękna postawa człowieczeństwa. Dziękuje.
    Spasiba

    Reply

Dodaj komentarz