fbpx

Chiński wielbiciel Olimpiady przemierza świat w rikszy, aby promować „ducha igrzysk”

Trzy lata temu, chiński rolnik spakował swój dobytek do zardzewiałej rikszy i po przejechaniu 60 tys. kilometrów, 16 krajów i ponad 1700 miast dojechał do Londynu.

58-letni Chen Guanming, wielki wielbiciel Olimpiady z prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach, zdecydował się przyjechać z Chin rikszą, żeby promować „ducha igrzysk” i zobaczyć otwarcie Olimpiady w 2012 roku.

Wiecznie uśmiechnięty Chen zdecydował, że światowa podróż na olimpiadę w Londynie to nie koniec jego przygody. Niedawno przyjaciel znalazł firmę przewozową, która zamierza przetransportować jego rikszę do Kanady, gdzie Chen może zacząć pedałować przez obie Ameryki do Brazylii na Igrzyska w Rio de Janeiro, w 2016 roku.

Pomimo, że mówi tylko w języku mandaryńskim i zna zaledwie kilka słów po angielsku, mężczyzna powiedział w wywiadzie dla BBC, że się nie podda. Moim zadaniem jest nieustannie opowiadać ludziom na świecie o olimpiadzie i o pokoju.

 

Źródło: http://www.goodnewsnetwork.org/civics/yeti-air-takes-orphans-to-everest.html,  www.goodnewsnetwork.org, www.bbc.co.uk

 

 

Dobre Wiadomości

Dodaj komentarz