fbpx

Głos Wolności. Walczą o prawa Polaków w dobie pandemii

W piątek 3 września 2021 roku odbyła się inauguracyjna konferencja prasowa Stowarzyszenia Prawników Głos Wolności. Jego członkowie walczą w obronie praw i wolności obywatelskich Polaków w dobie pandemii.

Jak podkreślają, stworzyli pierwszą w naszym kraju organizację zrzeszającą prawników, która „ma na celu obronę praw i wolności obywatelskich w stanie epidemii COVID-19.

„Prawne kwestie wprowadzenia przepisów walki z koronowirusem uświadomiły nam, że w Polsce dochodzi do nagminnego łamania praw i wolności obywatelskich. Polacy zostali pozbawieni możliwości swobodnego przemieszczania się, prowadzenia działalności gospodarczej, ograniczono im dostęp do edukacji i świadczeń zdrowotnych” – piszą prawnicy ze stowarzyszenia Głos Wolności.

W ocenie prawników większość tzw. restrykcji covidowych „została wprowadzona nielegalnie, z pominięciem prawidłowego procesu legislacji”.

„Mamy nadzieję, że działalność naszego Stowarzyszenia przyczyni się do umacniania porządku prawnego w Polsce i pomoże wszystkim, którzy czują się zagubieni w otaczającym ich chaosie prawnym” – zaznaczają.

Wśród członków Stowarzyszenia są: adw. Kordian Baranowski, r.pr. Joanna Botiuk, r. pr. Jolanta Chilmon, adw. Maja Gidian, adw. Joanna Kapczyńska, r.pr. Paweł Nogal, r.pr. Izabela Stefańska Nogal, r.pr. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź oraz notariusz Beata Zdziebłowska-Gidian.

Prawnicy mają już na swoim koncie blisko sto zwycięstw na salach sądowych w ciągu minionego roku.

 

Źródło: nczas.com

One thought on “Głos Wolności. Walczą o prawa Polaków w dobie pandemii

Dodaj komentarz