fbpx

Psychotest: Jaką masz dziś energię? Wybrana mandala będzie wskazówką

Istnieją różne rodzaje mandali. W zależności od filozofii mandale mogą przybierać formy oczyszczające, ochraniające lub wzmacniające określone cechy. Nie bez powodu twierdzi się, że odpowiednią mandalą dla nas jest ta, która akurat przyciąga naszą uwagę. Która z poniższych przykuwa twoją?

 

Jedność przeciwieństw

Mandala to inaczej diagram, który w harmonijny sposób łączy ze sobą koło i kwadrat. To symbol głębokiej jedności wszystkich przeciwieństw. Koło symbolizuje niebo i transcendencję, a kwadrat ziemię i materię. Obie figury łączy punkt centralny, który jest zarówno początkiem, jak i końcem układu. Spójrz na poniższy obrazek i wybierz tą, która przykuwa twój wzrok. A teraz sprawdź, co oznacza.

 

Praca z energią

Jeśli twój wzrok skupił się na pierwszym obrazku od lewej, prawdopodobnie twoje ciało domaga się szczególnej uwagi. To dobry czas, by zadbać o ciało – wsłuchać się w nie, zrozumieć symptomy, które wysyła i podarować to, czego mu brak. Regenerujący masaż, kwadrans jogi lub odprężającej medytacji, spacer po lesie czy kąpiel z olejkami eterycznymi – wybierz to, co da ci najwięcej przyjemności. Zwróć również szczególną uwagę na to, co jesz. Jeśli chcesz zrównoważyć czakry skupiaj się na oddechu, wyobrażając sobie jakiś kolor. Twoja intuicja podpowie ci, który wybrać!

 

Oczyść się i odpuść

Na co dzień trudno dostrzec, czy relacje z konkretnymi ludźmi są dla nas budujące, czy toksyczne. Jeśli jednak twoją uwagę przykuła środkowa mandala bardzo możliwe, że inwestujesz energię w destrukcyjne znajomości. Poświęć sobie kilka najbliższych dni na obserwację otoczenia. Czy twoje środowisko wspiera cię w marzeniach? Czy znajomi dodają ci skrzydeł, a może bez przerwy krytykują? Pamiętaj, że dopóki utrzymujesz toksyczną komunikację z ludźmi, twoja energia będzie w stanie „wojny”. Jeśli czujesz ciężar w klatce piersiowej i płytko oddychasz, prawdopodobnie czakra twojego serca jest zanieczyszczona. Wykonuj praktykę miłującej życzliwości i wysyłaj do nieprzyjaciół energię szczęścia i miłości.

 

Trochę słońca!

Miewasz ostatnio depresyjny nastrój? To czas, by podążyć za słońcem i ciekawością. Wyjdź na dwór i spotkaj się z kreatywnymi ludźmi. Omijaj rzeczy, które mogą przywołać czarne myśli, ale również oświetl wnętrze. Ciepłe światło, świece i śniadania jedzone przy oknie mogą pozytywnie wpłynąć na twój układ nerwowy. Już po kilku dniach zauważysz, że mniej się stresujesz. Zadbaj również o suplementację wit. D, uważaj też, żeby nie przesadzać z kofeiną. Zbyt wiele filiżanek kawy wypłukuje magnez i podnosi poziom kortyzolu we krwi, a tym samym utrzymują twój organizm w stanie permanentnego stresu.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: stylzycia.radiozet.pl

 

 

Dodaj komentarz