fbpx

Polska sprinterka doceniona! Ewa Swoboda najlepsza w Europie!

Ewa Swoboda, polska sprinterka, zdobyła pierwszą pozycję w rankingu europejskich biegaczek krótkodystansowych. Jej sukces i awans w rankingu były rezultatem wybitnego osiągnięcia na Halowych Mistrzostwach Świata, gdzie zdobyła srebrny medal.

Przed tym osiągnięciem na czele europejskiej listy najlepszych sprinterek stała Dina Asher-Smith z Wielkiej Brytanii. Jednak po tym, jak Ewa Swoboda zdobyła tytuł wicemistrzyni świata na dystansie 60 metrów, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski, to ona zyskała pierwszeństwo w klasyfikacji.

W aktualnym zestawieniu, uwzględniającym wyniki na 50, 55, 60 i 100 metrów, polska lekkoatletka przoduje z wynikiem 1377 punktów, wyprzedzając Asher-Smith, która zgromadziła 1371 punktów, oraz Daryll Neitę z dorobkiem 1340 punktów.

Na arenie międzynarodowej Swoboda również zajmuje wysoką, piątą pozycję. Lepsze wyniki mają tylko Sha’Carri Richardson z USA z 1480 punktami, Shericka Jackson z Jamajki z 1465 punktami, Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej z 1463 punktami oraz Julien Alfred z Saint Lucia, która jako mistrzyni świata zgromadziła 1395 punktów.

One thought on “Polska sprinterka doceniona! Ewa Swoboda najlepsza w Europie!

• 18 marca 2024 at 05:37