fbpx

Osobowy Hyundai z Mariupola trafił do serwisu. Polacy naprawią go za darmo

Podziurawiony Hyundai i30, który przetransportował do Polski ukraińską rodzinę z ostrzeliwanego przez Rosjan Mariupola, doczeka się profesjonalnej naprawy. Samochód trafił w ręce jednego z warszawskich serwisów.

Maryna i Ołeksandr Puszko w trakcie ostrzału Mariupola ukrywali się w piwnicy. Po prawie dwóch miesiącach postanowili podjąć ryzykowny krok i pojechać do córki, która od pięciu lat mieszka w Warszawie. W tym celu postanowili wykorzystać prywatny samochód

Niestety w trakcie przygotowań do podróży w ich garaż trafił blisko 100-kilogramowy pocisk, który poważnie uszkodził samochód.
Odłamki bardzo poszatkowały tylną klapę. Samochód stracił także fragmenty zderzaka oraz tylną szybę. Choć auto zostało poważnie uszkodzone, rodzinie udało się na tyle go naprawić na tyle, żeby mogli ruszyć w drogę.

Ostatecznie Hyundai i30 dowiózł uchodźców do Polski.

Stan samochodu poruszył  internautów, którzy postanowili pomóc ukraińskiej rodzinie. Na odzew nie trzeba było długo czekać.

Sprawą zainteresował się Tomasz Pirowski, właściciel firmy V-Tech Tuning. To właśnie dzięki niemu kompakt trafił do jednego z największych, autoryzowanych dealerów samochodowych z Warszawy. Jego naprawa ma być rzecz jasna całkowicie darmowa.

Wszystko jednak wskazuje, że fragmenty słynnego już pojazdu trafią na aukcję charytatywną, której celem będzie dalsza pomoc ukraińskim uchodźcom.
https://www.facebook.com/TomaszMarcinPirowski/posts/1979936438874528
Źródło: motoryzacja.interia.pl
Foto: Facebook

 

One thought on “Osobowy Hyundai z Mariupola trafił do serwisu. Polacy naprawią go za darmo

Dodaj komentarz