fbpx

Niesamowite zdjęcie rybołowa podczas polowania pokazuje każdy moment jego lotu

Rybołowy to potężne ptaki drapieżne, znane – jak ich nazwa wskazuje – ze swoich zdolności łowienia ryb. Nurkując z wysokości 30 metrów, z precyzją eksperta łapią szponami zdobycz z wody. Ich atletyczne zdolności sprawiają, że zwierzęta te są lubiane przez fotografów dzikiej przyrody.

Jednym z nich jest Chen Chengguang (znany też jako Joinus12345). Znany jest ze swoich niesamowitych zdjęć ptaków, którymi dzieli się na Instagramie. Szczególnie przykuwające oko są jego zdjęcia wykonane techniką chronofotografii, pokazujące pewnego rybołowa w akcji. Chronofotografia poprzedziła animację i kinematografię, i początkowo była stosowana przez naukowców do badań obiektów w ruchu.

Wracając do tej starej techniki, Chen pozwala widzowi zauważyć każdy najmniejszy szczegół polującego rybołowa. Na fotografii widzimy ptaka w 3-5 ruchach, który – z oczami skupionymi na celu – szybuje w dół, prosto w taflę wody. Wyciągając szpony i odciągając do tyłu skrzydła w ostatnim momencie, gotów jest pochwycić swój następny posiłek z precyzją i doświadczeniem.

Każdy ruch rybołowa został uchwycony na zdjęciu z niezwykłą dokładnością, co stanowi świadectwo umiejętności fotografa. Możemy przyjrzeć się anatomii tego dużego ptaka, która została dostosowana tak, by uczynić zwierzę utalentowanym myśliwym. Rybołowy nie tylko posiadają natłuszczone pióra, które nie przepuszczają wody, ale również jasne podbrzusze, dzięki czemu są mniej widoczne dla ofiary w wodzie. Posiadają nawet nozdrza, które się zamykają, przez co nie nabiorą wody podczas nurkowania.

Oczywiście, najbardziej rzucają się w oczy ich ogromne dolne kończyny, zakończone ostrymi jak brzytwa szponami. Wyjątkowo posiadają także niewielkie szpikulce na spodniej stronie palców stóp, oraz skrajny palec zwrotny. Obie te cechy charakterystyczne pomagają im w pochwyceniu śliskich ryb, przez co ofiara rzadko uchodzi z życiem.

 

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło:   mymodernmet.com

 

 

Dodaj komentarz