fbpx

Wielkie podziękowania to za mało”. Pielęgniarki ze Szczecina dziękują mieszkańcom zachodniopomorskiego za pomoc

„Nazywam się Beata Skowronek i jestem pielęgniarką w 109. Szpitalu Wojskowym przy Piotra Skargi w Szczecinie. Razem z moimi przyjaciółkami i przyjaciółmi – pielęgniarkami, ratownikami, lekarzami – dzień w dzień narażamy siebie i swoje rodziny na zakażenie się koronawirusem – jednak wszystkie te myśli przesłania nasz cel, który od początku kariery każdego z nas był taki sam – służyć pacjentom i pomagać im niezależnie od sytuacji.

Jesteśmy pierwszą linią obrony mieszkańców przed wirusem, który ogarnął już tak wiele miejsc. Jesteśmy dumne i dumni z tego, że tak wiele osób nas wspiera. Chciałabym za Państwa pośrednictwem podziękować społeczności, która postanowiła nam pomóc.

Powstała grupa na Facebooku administrowana przez panią Elżbietę, która wraz z innymi wspaniałymi osobami o złotych sercach złączyła ludzi z całego regionu zachodniopomorskiego i zachęciła ich do szycia maseczek dla nas – pracowników polskiej służby zdrowia.

 

Widżet do Facebooka: https://www.facebook.com/groups/1222761791259432/

 

Wielkie podziękowania dla ich wielkiego trudu i zaangażowania to za mało, nigdy nie zdołamy się im odwdzięczyć za ich pracę i chęć pomocy. To dzięki nim każdego każda z nas i każdy z nas idzie na dyżur z poczuciem bezpieczeństwa i wiarą w lepsze jutro.” – piszą pielęgniarki ze Szczecina, które dzięki życzliwości i inicjatywie dobrych ludzi nie przestają wierzyć w sens wykonywanej pracy, która naraża ich zdrowie i życie.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:   wyborcza.pl

Foto: archiwum prywatne

Dodaj komentarz