fbpx

Bartłomiej Kubkowski płynie przez Bałtyk ze Szwecji do Polski

Bartłomiej Kubkowski, odważny pływak i altruista, ponownie zdecydował się na wyzwanie, jakim jest przepłynięcie Bałtyku wpław. W wyjątkowym przedsięwzięciu towarzyszy mu idea zbierania środków na leczenie dzieci cierpiących na nowotwory.

16 sierpnia Bartłomiej ruszył w swą wyprawę, którą zapowiedział na swoim profilu na Facebooku. Wyzwanie, które przed nim stoi, nie jest tylko fizyczne – musi stawić czoła żywiołowi, swoim emocjom, zmęczeniu i wszelkim przeciwnościom. Ale to także głęboko humanitarna misja. Dzięki niej Kubkowski chce wesprzeć dzieci potrzebujące pomocy w walce z nowotworami.

Warto dodać, że to nie jest pierwsza próba Bartłomieja, by przepłynąć Bałtyk. Poprzedni raz musiał się wycofać z powodu niekorzystnych warunków. Wtedy zaczął w Polsce. Tym razem wybrał jednak inną trasę, startując ze Szwecji. Jego celem jest plaża w Kołobrzegu, gdzie planuje dotrzeć 18 sierpnia między 8:00 a 20:00.

Chociaż obecne warunki nie są doskonałe, to Bartłomiej jest pełen determinacji. “Ostatnie noce były dla mnie bezsennymi,” przyznał na Facebooku, “ale do tego wyzwania przygotowywałem się długo. Jestem gotów zarówno fizycznie, jak i psychicznie.”

Dla tych, którzy chcieliby śledzić postępy Bartłomieja w tym odważnym przedsięwzięciu, zachęcamy do obserwowania profilów na Instagramie:

@b.kubkowski
@make_life_harder
@neptunenergysales
@fundacja_cancerfighters

Za takie inicjatywy warto trzymać kciuki i wspierać w każdy możliwy sposób. Kubkowski nie tylko wykazuje się niebywałą odwagą i determinacją, ale przede wszystkim chce swoim wyczynem pomóc tym, którzy tego potrzebują najbardziej — chorym dzieciom.

Dodaj komentarz