fbpx

Lidl wprowadza buty wykonane w pełni z recyklingowanego plastiku

Sieć sklepów Lidl zamierza wykorzystać recyklingowany plastik do produkcji obuwia marki Crivit. Jest to kolejny krok w walce o czystszą planetę. 

Górna część bytów Crivit Ocean Bound Plastic w całości wykonana została z przetworzonych butelek PET. Warto również dodać, ze25% materiału zostało wyprodukowane z plastiku związanego z oceanem – z plastików zalegających na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji, z których mogły trafić do wody. Natomiast pozostałe 75% składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

Jak powstają buty Crivit z butelek PET?

W celu wytworzenia materiału, butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji buta. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystuje się od 8 do 16 plastikowych butelek.

Projektańci zadbali również o to, aby obuwie wyróżniało się modnym designem, było wygodne, a to tego oferowane w niskiej, lidlowej cenie (59,90 zł). Buty będą dostępne w modelu damskim i męskim w różnych opcjach kolorystycznych. Dzięki dzięki lekkiej podeszwie z phylonu oraz TPR, a także wygodnej wkładce z dopasowującą się do stopy pianką memory foam, obuwie daje wysoki komfort noszenia.

Buty Crivit Ocean Bound Plastic mają być dostępne we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polska, oraz w sprzedaży online.

Dodaj komentarz