fbpx

Panda wielka nie jest już zagrożona wyginięciem

Znakomitą informację przekazał w niedzielę Światowy Fundusz na rzecz Przyrody – WWF. Panda wielka, która była na granicy wymarcia, nie jest już gatunkiem zagrożonym wyginięciem! W klasyfikacji Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody panda awansowała o jeden szczebel i obecnie jest jedynie „gatunkiem wysokiego ryzyka” – donosi tygodnik „Time”.

WWF poinformował w oświadczeniu, że populacja pandy wielkiej w dekadzie do 2014 roku wzrosła na świecie o 17 proc. Dlatego gatunek ten opuścił grono zwierząt najbardziej zagrożonych wyginięciem.

Odzyskanie pandy dla świata pokazuje, że nauka, wola polityczna i zaangażowanie lokalnych społeczności mogą wspólnie przyczynić się do uratowania dzikich zwierząt, którym grozi zagłada – powiedział Marco Lambertini, dyrektor generalny WWF.

Organizacja od lat walczyła o uratowanie pand wielkich. Obecnie istnieje 67 rezerwatów pand, w których żyje 2/3 populacji. WWF podkreśla jednak w komunikacie, że obecny sukces nie oznacza, że pandy są już całkiem bezpieczne i przypomina, że na wolności żyją tylko 1864 pandy

Źródło: „Time”, CNN

Dodaj komentarz