fbpx

Pływalnia spod Poznania rozdaje uzdatnioną wodę z basenów, do podlewania ogródków

W związku z panującą suszą, zarządcy krytej pływalni w Koziegłowach postanowili zamiast wylewać, oddać za darmo wymienianą wodę w basenach. Mieszkańcy gminy Czerwonak mogą nią podlewać swoje przydomowe ogródki i warzywniaki. Woda została wcześniej uzdatniona.

W nieckach basenowych krytej pływalni w Koziegłowach mieści się 600 metrów sześciennych wody, którą trzeba ją wymieniać podczas przerwy technologicznej. Nie trafi ona jednak do kanalizacji. CRKF Akwen, któremu podlega pływalnia, postanowił wodę oczyścić, uzdatnić i dać ją rolnikom, działkowcom, właścicielom przydomowych ogródków, by mogli podlać nią łąki, trawniki czy rabaty.

W ten sposób gmina Czerwonak przyczynia się do przeciwdziałania skutkom tegorocznej suszy. Woda będzie rozdawana w poniedziałek od godziny 9 na tyłach basenu w Koziegłowach. Zainteresowani powinni zaopatrzyć się we własne pojemniki – kontenery, beczki itp. – do których będzie nalewana. Akwen w akcji rozlewania wody wspomagają strażacy z OSP w Czerwonaku.

Organizatorzy proszą mieszkańców, którzy przyjadą po wodę, o przestrzeganie zaleceń sanitarnych – posiadanie maseczek, rękawiczek oraz zachowanie odstępu.

 

Dodaj komentarz