fbpx

Domek Hobbita, który może zbudować każdy… i to już w trzy dni

 

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie życie w niewielkim domku o powierzchni niespełna 40 metrów kwadratowych, który jest przyjazny środowisku i energooszczędny, a równocześnie oferuje wszystkie wygody konwencjonalnego domu? Takie konstrukcje tworzy Firma Green Magic Homes (Zielone Magiczne Domy). Wcześniej przygotowane, sklepione panele pokrywane są ziemią, dzięki czemu powstają przestrzenie mieszkalne w iście tolkienowskim stylu. A co najlepsze: taki dom bez problemu może zbudować każdy.

Panele używane przy budowie Zielonych Magicznych Domów produkowane są z laminatów, zaś ściany pokrywane są tak zwaną wzmocnioną ziemią. Całość jest łatwa do zmontowania, zawiera także perforowane klapy, dzięki czemu poszczególne elementy można łatwo przykręcić i uszczelnić.

Ta pomysłowa technologia umożliwia dopasowanie projektów do każdych warunków topograficznych i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Co więcej, na początku można kupić niewielką ilość paneli, tak by starczyło na konstrukcję kilku modułów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by potem rozszerzać dom wraz z kolejnymi panelami. Potrzeba tylko trzech osób, by postawić budynek w trzy dni. Żadne specjalne umiejętności ani ciężki sprzęt nie są konieczne.

Technologia czerpie z różnych technik konstrukcji ziemnych i stabilizacji gruntu, takich jak metoda super adobe czy geotekstylna. Przewody oraz kanały na kable elektryczne i rury wodociągowe, jak również wentylacja mechaniczna mogą zostać dodane w każdym momencie. Dwie kwestie, które należy rozwiązać, tworząc tego typu strukturę, to wodoszczelność oraz prawidłowa wentylacja. Firma Green Magic Homes poradziła sobie z tym problemem, projektując silną, modułową powłokę wewnętrzną.

 

 

 

 

Źródło: ecosnippets.com

Tłumaczenie: Natalia Szpak

Dodaj komentarz