fbpx

Einstein ma godnego następcę i jest nim kobieta

Mając 14 lat skonstruowała w garażu samolot i z tym projektem, w chłodne styczniowe popołudnie dumnie pomaszerowała na MIT – najlepszą uczelnię techniczną w Stanach Zjednoczonych i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.

Kadra profesorów dosłownie zbierała szczęki z podłogi – młoda dziewczynka zamiast spędzać czas w social mediach i cieszyć się urokami nastolatki, postanowiła podbić dorosły świat. I to spektakularnie! MIT nie wypuściło już Sabriny. Dzisiaj, mając 22 lata jest absolwentką tej uczelni – wydziału fizyki – z najwyższą możliwą średnią 5.0 i kontynuuje swoją edukację na Harvardzie, robiąc doktorat.

Dziewczyna uwielbia wyzwania, które można śledzić za pośrednictwem jej bloga PhysicsGirl. Znajdziemy tam również listę jej osiągnięć i projekty nad którymi obecnie pracuje: fizyka kwantowa, czasoprzestrzeń, grawitacja, czarna dziura.

Jej opiekunem naukowym jest profesor Andrew Strominger, przygotowujący publikację we współpracy z niepełnosprawnym geniuszem Stephenem Hawkingiem. Już takie towarzystwo tłumaczy dlaczego fenomenalna Sabrina i jej niezwykły umysł, porównywany jest do Einsteina.

Na rozwój swoich projektów badawczych otrzymała już liczne granty liczone w setkach tysięcy dolarów, m.in. od Hertz Foundation, Smith Foundation i National Science Foundation. Jej pracom pilnie przyglądają się największe korporacje świata i już deklarują etat, w tym założyciel Amazona Jeff Bezos i oczywiście NASA.

Źródło: good-news.center

One thought on “Einstein ma godnego następcę i jest nim kobieta

  • 21 marca 2021 at 11:07
    Permalink

    placze ze szczescia kiedy widze cos takiego

    Reply

Dodaj komentarz