fbpx

Suplementy z chmielu pomogą kobietom w okresie menopauzy. Nie spowodują żadnych skutków ubocznych

Naukowcy z Linus Pauling Institute z Uniwersytetu w Oregonie przekonują, że kobietom w okresie przekwitania może pomóc niepozorna roślina, a mianowicie… chmiel.  I nie chodzi o spożywanie piwa.

Najnowsze badania medyczne wykazały, że hormonalna terapia zastępcza u kobiet w okresie menopauzy może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór piersi i przyczyniać się do chorób sercowo – naczyniowych.

Suplementy ekstraktu z kwiatów chmielu mogą jednak znacząco łagodzić objawy menopauzy, ponieważ zawierają fitoestrogeny – związki roślinne, naśladujące działanie żeńskich hormonów płciowych. Niski poziom estrogenu w organizmie kobiety w okresie przekwitania najczęściej powoduje przykre dolegliwości, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Należą do nich:  uderzenia gorąca, zmęczenie, zaniżony nastrój, problemy ze snem czy niskie libido.

Naukowcy twierdzą jednak, że suplementy z chmielu mogą przynieść ulgę nie powodując przy tym żadnych szkodliwych skutków. Oczywiście potrzebne są dalsze testy, ale wstępne wyniki badań są dobrą wiadomością dla kobiet, które borykają się z tym trudnym problemem.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: zmianynaziemi.pl

 

 

Dodaj komentarz