fbpx

Zabawa psychologiczna – Kot wchodzi czy schodzi ze schodów?

Przekonajmy się, co pierwsze skojarzenia mówią o naszym charakterze. Na obrazku widzimy kota. Przyjrzyj mu się uważnie i odpowiedz na pytanie: Czy „kot schodzi ze schodów”, czy „kot wspina się po schodach”?

Techniki projekcyjne – Psychologia wciąż fascynuje ludzi. Jednym z ciekawszych zagadnień są techniki projekcyjne wprowadzone do nauki przez Zygmunta Freuda. Według zwolenników tych teorii, po analizie danego obrazka eksperci są w stanie dużo powiedzieć o naszej osobowości.

Pierwsze skojarzenie jest w tej psychologicznej zabawie kluczowe. Czy „kot schodzi ze schodów”, czy „kot wspina się po schodach”?

Jeżeli zaznaczyłeś pierwszą odpowiedź, to jasny sygnał, że jesteś realistą. Twardo stąpasz po ziemi i lubisz mieć nad wszystkim kontrolę. Twoja indywidualna osobowość doskonale łączy się z przyciągającą ludzi charyzmą. Masz logiczny umysł i nie lubisz bujać w obłokach.

Jeżeli zaznaczyłeś drugą odpowiedź, a więc uważasz, że kot wspina się po schodach, jesteś optymistą, który ma wiele często szalonych pomysłów. Lubisz ludzi z wzajemnością. Często im pomagasz i z przyjemnością otaczasz się dużą grupą przyjaciół.

Dodaj komentarz