fbpx

Na zawsze razem. Wzruszająca historia krowiej matki i córki

Miłość matki do córki jest oczywista. Wszyscy zgadzamy się, że kontakt matki z dzieckiem po urodzeniu jest naturalny i potrzebny. Zatem dlaczego nie wyznajemy tej samej zasady, kiedy mowa o zwierzętach? Czy krowia matka i córka nie mają prawa być na zawsze razem? 

„Gdybyśmy mogli żyć szczęśliwie i zdrowo, nie krzywdząc innych, dlaczego nie mielibyśmy tego robić?” – takie motto przyświeca australijskiej organizacji non-profit o nazwie Edgar’s Mission, mającej swoją siedzibę na farmie 60 km od Melbourne.

Głównym celem założycieli farmy jest ratowanie życia potrzebującym zwierzętom, zdanym na łaskę i niełaskę ludzi. Obecnie Edgar’s Mission  zapewnia dożywotnią miłość, godziwe schronienie i opiekę ponad 450 uratowanym zwierzętom. Poprzez edukację i poszerzanie świadomości społecznej członkowie fundacji wzbogacają lokalną społeczność o nowe wartości, takie jak współczucie, empatia i miłość do wszystkich zwierząt.

W Edgar’s Mission dożywotnie schronienie znajdują m.in. zwierzęta hodowlane, które zostały uratowane przed rzezią lub śmiercią w haniebnych warunkach z powodu zaniedbania właścicieli. Zwierzęta otrzymują też stałą opiekę weterynaryjną.

Na social mediach oraz internecie możemy poznawać ciągle wzruszające, chwytające za serce historie uratowanych zwierząt i zobaczyć ich wdzięczność. 

Jedna z takich historii dotyczy matki córki, Valentine i jej mamy, Clarabelle, która Edgar’s Mission opublikowali z okazji Dnia Matki. 

Miłość matki nigdy się nie skończy. Jest tam od początku do końca. 🐮❤️Czy wiesz, że krowy mają silne więzi macierzyńskie i są troskliwymi, kochającymi rodzicami ?! Jeśli tylko ma taką możliwość, krowa matka może karmić swoje cielę nawet przez trzy lata. Więź między matką, a dzieckiem trwa nadal po odsadzeniu; matki i ich dzieci pozostają blisko siebie na całe życie (podobnie jak Clarabelle i Valentine). 🐄

Clarabelle jest jedną z wielu krów mlecznych, która została zapłodniona tylko po to, urodzić cielęta na rzeź. Za każdym razem odbierano jej dzieci wkrótce po urodzeniu. Jednak Clarabelle ma dziś wszelkie powody do radości, ponieważ kilka miesięcy po przybyciu do Edgar’s Mission w 2014 roku Clarabelle urodziła swoją ukochaną Valentine. W przeciwieństwie do poprzednich miejsc, tutaj, tym razem Clarabelle zostaje ze swoim pięknym dzieckiem na zawsze. 

Obiecaj, że pomożesz matkom, takim jak Clarabelle, poprzez życzliwy Dzień Matki- piszą na swoim profilu facebookowym Edgar’s Mission.

„Gdybyśmy mogli żyć szczęśliwie i zdrowo, nie krzywdząc innych, dlaczego nie mielibyśmy tego robić?”

na zawsze razem

 

 

Obejrzyj inne wzruszające filmy z gospodarstwa Edgar’s Mission.

 

Źródło: Edgar’s Mission

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim. 

 

Dodaj komentarz