fbpx

Sygnał migowy pomógł uratować nastolatkę. Poznała go w mediach społecznościowych

Historia nastolatki z Karoliny Północnej, która zaginęła w ubiegły wtorek, zakończyła się szczęśliwie między innymi dzięki sygnałowi oznaczającemu niebezpieczeństwo. 16-latka pokazała przejeżdżającemu kierowcy gest, który poznała, oglądając filmiki w aplikacji TikTok – informuje CNN.

Nastolatka Pochodząca z miejscowości Asheville w Karolinie Północnej zaginęła we wtorek. Po dwóch dniach poszukiwań do policji z Kentucky zadzwonił kierowca, który wskazał, że podróżująca samochodem z mężczyzną nastolatka potrzebuje pomocy.

Dziewczyna przekazała kierowcy dyskretny znak, wzywając go na ratunek. Specjalny sygnał migowy opracowany został przez Canadian Women’s Foundation. Chodzi o pokazanie otwartej dłoni ze zgiętym kciukiem, a następnie zaciśnięcie pięści. Policja przekazała, że nastolatka dowiedziała się o sygnale dzięki filmikom w aplikacji TikTok.

Mundurowym udało się zatrzymać samochód, którym podróżowała nastolatka i porywacz. Mężczyzna wywiózł 16-latkę do swojej rodziny w Ohio. Kiedy krewni zorientowali się, że dziewczyna jest niepełnoletnia i zaginiona, mężczyzna zabrał 16-latkę i ruszył z nią w dalszą podróż. To właśnie wtedy sygnał nastolatki zauważył inny kierowca.

Nie wiadomo, jak długo dziewczyna próbowała zasygnalizować przejeżdżającym kierowcom, że jest w sytuacji zagrożenia, ale w końcu ktoś odczytał jej sygnał — przekazał Gilbert Acciardo z policji w hrabstwie Laurel.

Mężczyzna, który porwał 16-latkę, został aresztowany. W ubiegły czwartek postawiono mu zarzuty uwięzienia i przetrzymywania osoby niepełnoletniej.

One thought on “Sygnał migowy pomógł uratować nastolatkę. Poznała go w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz