fbpx

81-letni piłkarz poszukuje klubu, który zignoruje jego metrykę urodzenia

5

Najstarszy brytyjski piłkarz poszukuje drużyny. Dickie Borthwick ma 81 lat. Nie zamierza wieszać butów na kołku, choć klub, w którym grał od czterdziestu lat, właśnie przestał istnieć.

Futbolowy maratończyk rozegrał w życiu ponad 1600 meczów i strzelił prawie 400 goli. Działająca na wyspach liga seniorów jest już dla niego za młoda – grają w niej ludzie w wieku 30-40 lat. Myśli nawet o założeniu własnej.

3

Gdy wbiegam na murawę, czuję się wspaniale. A jak ktoś jeszcze pochwali za skuteczne zagranie, to rosną mi skrzydła u ramion – mówi Brytyjczyk.

6

Jak zaznacza od lat grał z ludźmi młodszymi od siebie, co utrzymywało go w dobrej psychicznej kondycji. Teraz poszukuje klubu, który zignoruje jego metrykę urodzenia i skupi się na umiejętnościach.

2

Brytyjczyk ostatnio zaproszony został do drużyny uprawiającej football chodzony – grają w niego nawet dziewięćdziesięciolatkowie. Ale jak mówi niestrudzony lewoskrzydłowy, będą jeszcze musieli na niego poczekać.

4

Dickie Borthwick nigdy nie awansował do zawodowego futbolu. Grał w jedenastu amatorskich klubach, najczęściej ćwicząc w parkach. Dumny jest z tego, że w swej długiej karierze ani razu nie otrzymał żółtej kartki.

Źródło: mirror.co.uk

 

Dodaj komentarz