fbpx

Zadziwiający akt miłosierdzia. Mężczyzna przytula policjantkę, która zastrzeliła jego brata [VIDEO]

Była funkcjonariuszka policji w Dallas, Amber Guyger, została skazana na 10 lat więzienia za śmiertelne postrzelenie Bothama Jeana w 2018 roku. Kobieta pomyliła mieszkania i uznała niewinnego mężczyznę za intruza. Okazując nadzwyczajne miłosierdzie, 18-letni brat ofiary po zajęciu stanowiska świadka zwrócił się bezpośrednio do kobiety – “Kocham cię jako człowieka” – a następnie przytulił skazaną na sali sądowej, zanim przetransportowano ją do więzienia.

Ława przysięgłych wydała jednogłośny werdykt w sprawie wyroku po nieco ponad godzinie obrad. Sędzina Tammy Kemp nakazała Guyger i jej obrońcom wstać, kiedy ta odczytywała decyzję sądu o wyroku skazującym.

Guyger może ubiegać się o zwolnienie warunkowe po pięciu latach.

Wyrok zdawał się rozczarować rodzinę ofiary, która liczyła na surowszą karę dla Guyger. Kilku członków rodziny rozpłakało się na decyzję sędziny, kręcąc głową z niedowierzaniem.

Jednak 18-letni brat ofiary, Brandt Jean,  przemówił do sprawczyni: “Jeśli zwrócisz się do Boga, on ci przebaczy.”

“Kocham cię jako człowieka i nie mam zamiaru mówić, że mam nadzieję, iż zgnijesz w więzieniu i umrzesz” – powiedział do kobiety. – “Osobiście chcę dla ciebie jak najlepiej. Nie chciałem tego mówić przy mojej rodzinie, ale ja nawet nie chcę, żebyś szła do więzienia. Chcę dla ciebie jak najlepiej, bo tego chciałby mój brat. Powierz swoje życie Chrystusowi. Tego chciałby Botham.”

Brandt Jean zapytał następnie sędzinę, czy mógłby przytulić Guyger, na co otrzymał pozwolenie. Podszedł i objął ją, a skazana kobieta w tym momencie wybuchnęła płaczem.

Chwilę później do Guyger podeszła sama sędzina i również ją przytuliła, najprawdopodobniej przekazując słowa wsparcia. Wręczyła jej także Biblię.

Jak oznajmiła na konferencji prasowej matka Bothama, Allison, po śmierci syna jej życie legło w gruzach. Mimo to pogodziła się z wyrokiem sądu i będzie starać się żyć dalej.

“Te 10 lat w więzieniu to czas dla niej (Guyger), żeby zastanowić się nad swoim życiem i coś zmienić” – mówiła Allison Jean. – “Jednak Dallas ma przed sobą jeszcze sporo pracy. Musimy skończyć z korupcją, która wpłynęła negatywnie również i na ten proces. Miasto Dallas musi przeprowadzić gruntowne porządki, także w departamencie policji. Teksańscy Strażnicy muszą interweniować.”

„Guyger wtargnęła do mieszkania mojego syna, a następnie go zabiła” – kontynuowała Allison Jean. – “Jeżeli nie zostałaby wyszkolona, żeby strzelać prosto w serce, mój syn nadal by żył.”

Wielu ludzi wspierających rodzinę Jeanów, zebranych przed salą sądową, uznało wyrok za “cios w twarz”. Dało się słyszeć okrzyki “Nie ma sprawiedliwości, nie ma pokoju!”.

Prokurator okręgowy Dallas John Creuzot oznajmił, że akceptuje wyrok sądu, mimo że “spodziewał się dłuższej kary”. Zachowanie brata Bothama nazwał “niezwykłym aktem uzdrawiania i przebaczenia”.

 

Źródło: yahoo.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz