fbpx

81-letni piłkarz w końcu znalazł klub

3

Pamiętacie jeszcze pewnego dziarskiego starszego pana, który mimo 81 lat na karku wciąż ugania się za piłką? Gdy ostatnio o nim pisaliśmy pozostawał bez klubu. Wszystko się jednak zmieniło i zapalonemu piłkarzowi udało się już nawet zdobyć bramkę w nowej drużynie!

Dickie Borthwick, bo o nim mowa, to najstarszy brytyjski piłkarz. 81-latek mimo swojego wieku dalej biega za piłką, jednak jakiś czas temu pojawił się z tym pewien problem, ponieważ klub, w którym występował od 40 lat, przestał istnieć.

Dickie długo szukał nowej drużyny i gdy powoli tracił już nadzieję na jej znalezienie udało się to zrobić. 81-latek trafił ostatecznie do amatorskiej ekipy Portland Town FC i w debiucie strzelił dla niej bramkę z rzutu karnego:

Mimo, że piłkarze Portland ostatecznie przegrali mecz 4:2, Dickie nie posiadał się z radości, że znów było mu dane rozegrać prawdziwe spotkanie. 81-latek to prawdziwy piłkarski weteran. Dickie rozegrał w sumie ponad 1600 meczów, strzelił prawie 400 goli i co więcej nigdy w życiu nie dostał nawet żółtej kartki!

Życzymy ci dużo zdrowia i kolejnych bramek!

4

5

6Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz