fbpx

Sosnowiec wie, jak zatrzymać młode osoby – rozdaje mieszkania za darmo!

Władze Sosnowca rozdają nowe mieszkania! W ten sposób chcą zatrzymać wykształconych młodych mieszkańców w mieście. Lokale w stanie deweloperskim czekają na studentów, jednak aby je dostać należy spełnić kilka istotnych warunków.

Sosnowiec wymyślił dosyć oryginalny sposób na zatrzymanie młodych osób do pozostania w mieście. Władze gwarantują najlepszym studentom mieszkania. W sumie na ten cel przeznaczono 30 mieszkań. We wtorek pięciu studentów odebrało już klucze do mieszkań znajdujących się na ulicy Kołłątaja w Sosnowcu.

1

Rozpoczynający swoją drogę zawodową, absolwenci wprowadzą się do miejskiej kamienicy znajdującej się w centrum miasta, która przeszła prawdziwą metamorfozę. – Cała ulica Kołłątaja zmienia swój wygląd, nam również zależy aby centrum miasta zmieniało swoje oblicze, by było coraz przyjemniej. Dlatego postanowiliśmy całkowicie odmienić tę kamienicę, z jej starego oblicza zostały praktycznie tylko zewnętrzne mury – mówi Joanna Sekuła, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych.

Fajne, że w jednym miejscu będzie mieszkało tak wielu młodych ludzi. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać dobry kontakt. Dla mnie osobiście ważna jest też lokalizacja, widać, że okolica bardzo mocno się zmienia, jest tu coraz mniej kamienic wymagających remontu – wyjaśnia Adam Pudełko, absolwent Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

4

W ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”, który jest elementem Pakietu Mieszkańca, o mieszkanie mogą się ubiegać absolwenci studiów wyższych, którzy ukończyli je z wyróżnieniem. Pozwala na to uchwała Rady Miejskiej w sprawie zasad oraz kryteriów wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Sosnowiec. – Program, który oferuje miasto, rozwiązuje jeden z najważniejszych problemów młodych ludzi, którzy chcą zacząć życie na własny rachunek. Chodzi oczywiście o mieszkanie z przystępnym czynszem, którego opłacenie pozwoli na spokojne dopięcie domowego budżetu. Nie ukrywam, że dzięki programowi postanowiłam zostać w Sosnowcu – podkreśla Marta Bryła, kolejna z uczestniczek programu „Mieszkanie dla absolwenta”.

Źródło: sosnowiec.pl

Dodaj komentarz