fbpx

Trzech Australijczyków przemierza Indie autorikszą by pomóc dzieciom w Bangalore

Trzech przyjaciół z Australii ma nadzieję umożliwić edukację biednym dzieciom z Bangalore. Matt, Janis i Greg rozpoczęli swoją życiową przygodę, przejeżdżając 3,5 tys km przez Indie autorikszą. Dwutygodniowa podróż – „Rickshaw Run” zaczęła się przy wzgórzach Shillong a zakończy się na pustyni w Jaisalmer. Wydawało się to naprawdę trudnym przedsięwzięciem, jednak ludzie, których spotykali na swojej drodze, sprawiali, że podróż stawała się lżejsza.

Największym wyzwaniem są drogi. Czasami są doskonałe a czasem o wiele gorsze. Moje białe spodenki są teraz prawie czarne – powiedział Janis. Ta hinduska przygoda jest kierowana przez organizację „Adventurists” mającą siedzibę w Bristolu. Trójka przyjaciół od razu zdecydowała się wziąć udział w tym rajdzie. Chcieliśmy zdobyć kapitał, zrobić coś społecznie odpowiedzialnego, a przyjeżdżając do Indii, chcieliśmy pomóc hinduskim dzieciom – powiedział Matt.

Fundusze zebrane przez „Rickshaw Run” pomogą w założeniu nowego centrum nauczania dla biednych dzieci w Bangalore. Do tej pory udało im się zebrać 5000 australijskich dolarów poprzez medialną kampanię na rzecz organizacji charytatywnej o nazwie „40K”. Fundacja ta umożliwia podstawową edukację w zakresie nauczania matematyki, języka angielskiego i informatyki na terenach wiejskich. Założony w 2005r. Program edukacyjny posiada dzisiaj 10 centrów nauczania, w których będzie uczyło się niemal 300 dzieci z regionu Bangalore.

Pomimo tego, że żaden z trzech dzielnych śmiałków nigdy nie prowadził rikszy, nie posługiwał się językiem hinduskim i nigdy nie słyszał o Jaisalmer uparcie zmierzają do celu zanim ich opony zupełnie się nie zużyją.

 

Źródło: http://ibnlive.in.com/cnnibnshow/India-Positive/425630.html

 

Dodaj komentarz