fbpx

Gdańscy onkolodzy wyróżnieni międzynarodową nagrodą

Zespół ekspertów z różnych dziedzin medycyny z Klinicznego Szpitala GUMed zdobył tytuł najlepszej europejskiej grupy w zakresie badania i leczenia raka płuc. Wyróżnienie zostało im przyznane przez Globalne Towarzystwo Badań nad Rakiem Płuca, a nominacje do konkursu wystawiali ich pacjenci.

Nagrodę w Singapurze otrzymali: prof. Witold Rzyman, kierujący kliniczną jednostką chirurgii klatki piersiowej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym; prof. Rafał Dziadziuszko, szef katedry onkologii i radioterapii; prof. Edyta Szurowska, która zarządza drugim zakładem radiologii i jest prorektorem ds. klinicznych; mgr Iwona Biadacz, koordynująca pracę kliniki chirurgii klatki piersiowej; dr inż. Joanna Bidzińska i dr Katarzyna Dziadziuszko, także z zakładu radiologii.

Organizacja, która przyznała nagrodę, jest największym na świecie zrzeszeniem specjalistów zajmujących się nowotworami płuc, liczącym ponad 10 tys. członków z różnych dziedzin medycyny.

Ostatnia konferencja, na której odbyła się ceremonia wręczenia nagród, zgromadziła ponad 5500 osób z 60 różnych krajów.

Specjaliści z Gdańska byli jednymi z czterech zespołów, które zdobyły wyróżnienie, a pozostałe nagrody trafiły do ekspertów z Korei (Yonsei University), Ameryki Łacińskiej (sieć szpitali AUNA) oraz Ameryki Północnej (Massachusetts General Hospital w Bostonie i New York Oncology Hematology w Albany).

Pacjenci, którzy byli leczeni przez nominowanych specjalistów, zgłosili ich do tego prestiżowego wyróżnienia.

W procesie oceny przez jurorów uwzględniano różnorodne aspekty, takie jak poziom zaufania ze strony pacjentów, empatia, edukacyjne działania, dostępność nowatorskich metod diagnostyki i leczenia, jak również skuteczna współpraca w ramach terapii i ogólny stan zdrowia pacjenta.

Źródło: gumed.edu.pl, ilcn.org

Dodaj komentarz