fbpx

Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna – Twój klucz do nowego ja

Bywa, że złe myśli i utarte schematy powodują chaos w życiu. Warto poszukać wtedy klucza, który otworzy drzwi do spokoju. Można przekształcić kryzys w szansę i odzyskać kontrolę nad życiem dzięki psychoterapii behawioralno – poznawczej. Czym jest ten rodzaj terapii? Jak pomaga przezwyciężyć trudności oraz gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc?

Psychoterapia poznawczo behawioralna – dla kogo?

Każdy człowiek ma „wczytane” pewne programy, które kierują postrzeganiem świata. Korzenie tego procesu sięgają zazwyczaj dzieciństwa, ale nie tylko. Ślady pozostawiają relacje rówieśnicze w młodości czy doświadczenia ze związków. Z doświadczeń rodzą się pewne nawyki, reakcje i określony sposób myślenia. Do działania przystępują schematy, które są trudne do dostrzeżenia. Skutkiem jest brak spełnienia, negatywne myśli, popełnianie tych samych błędów. Drogą do wyjścia z tego labiryntu jest odpowiednia terapia w Centrum – Psych.

Psychoterapia poznawczo behawioralna – co to?

Psychoterapia behawioralno-poznawcza to ratunek dla umysłu i emocji. Terapeuta pomaga zrozumieć, dlaczego w konkretnych sytuacjach pojawia się bezsilność, agresja czy wycofanie. Odpowiedzią na problemy będzie CBT (cognitive behavioral therapy):

 • warstwa behawioralna – skupia się na zachowaniach i reakcjach na konkretne sytuacje. Terapeuta pomaga zidentyfikować i wyeliminować zachowania, które szkodzą i uczy wprowadzania nowych, zdrowych zachowań, które przynoszą korzyść.

 • warstwa poznawcza – skupia się na myślach i przekonaniach. Terapeuta pomaga spojrzeć na myśli z różnych perspektyw i uczy, jak zmieniać je na pozytywne i realistyczne.

 

Efekty terapii poznawczo-behawioralnej

Można panować nad swoimi myślami i rozumieć własne emocje. Dzięki temu zmienia się sposób postrzegania świata. Zmieniają się tym samym reakcje i postępowanie, a także:

 • powraca dobre samopoczucie,

 • pojawia się poczucie sprawczości,

 • następuje redukcja lęków,

 • poprawiają się relacje z bliskimi.

Szersze zastosowanie terapii behawioralnej 

Psychoterapia poznawczo-behawioralna ma zastosowanie w wielu obszarach, a jej cel to poprawa funkcjonowania ludzi w codziennym życiu. Dzięki pomocy terapeuty i CBT można zostawić za sobą wiele trudnych problemów:

 • lęki i fobie,

 • depresja,

 • zaburzenia snu,

 • uzależnienia,

 • agresja,

 • nerwice.

 

Terapia poznawczo-behawioralna w Centrum – Psych w Warszawie

Centrum-Psych to renomowane centrum terapii i wsparcia psychologicznego. Właśnie tu, w bezpiecznym i zaufanym otoczeniu można przejść terapię behawioralno – poznawczą. Warto, bo Centrum-Psych daje bezwarunkowe wsparcie. To pozwala na trwałą przemianę, a także na budowanie zdrowych relacji z innymi.

Centrum-Psych wychodzi do klientów z szeroką propozycją usług, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wśród nich znajdują się sesje terapeutyczne indywidualne, terapia par i rodzinna, terapia grupowa oraz biofeedback. Terapeuci w Centrum-Psych są wysoko wykwalifikowani i doświadczeni, co zapewnia klientom profesjonalne wsparcie. W poradni można skorzystać ze wsparcia psychiatry, psychologa czy neuropsychologa. Jest możliwość odbywania terapii online.

Ciężko jest samemu zmagać się z trudnościami emocjonalnymi. W pewnej chwili nadchodzi moment, w którym trzeba zwrócić się o profesjonalną pomoc. Dlatego warto skorzystać z pomocy terapeuty z Centrum – Psych. To krok w kierunku lepszej jakości życia i wewnętrznego spokoju.

Dodaj komentarz