fbpx

Kierująca autobusem zasłabła podczas jazdy. 13-latek uratował pasażerów

13-letni uczeń z Warren w Michigan wykazał się heroizmem i dojrzałością, ratując współpasażerów przed potencjalnie tragicznym wypadkiem. Chłopiec szybko zareagował, gdy zauważył, że kierująca autobusem szkolnym kobieta traci przytomność.

Podczas jednego z popołudniowych powrotów do domu, autobus pełen uczniów nagle zaczął skręcać na przeciwny pas. Działając błyskawicznie, młody siódmoklasista podbiegł do przodu pojazdu, przejął kontrolę nad kierownicą i zdołał zatrzymać autobus, krzycząc jednocześnie do innych, aby ktoś wezwał pomoc.

Robert D. Livernois, dyrektor Lois E. Carter Middle School, opisał ten incydent jako “niezwykły akt odwagi”. Wskazał również, że kierująca autobusem kobieta miała zawroty głowy i próbowała zatrzymać się zgodnie z procedurami, ale straciła przytomność zanim zdążyła to uczynić.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę umieszczoną w autobusie. Nagranie pokazuje, jak chłopiec w kluczowym momencie wykazuje się opanowaniem, zatrzymując pojazd.

Kierująca autobusem kobieta, która pracowała na tym stanowisku od lipca poprzedniego roku, została przewieziona do szpitala na obserwację, ale na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Wszyscy uczniowie zostali przetransportowani innym autobusem do swoich domów.

Rodzice młodego bohatera, Dillon, byli z niego niezwykle dumni. Jego matka podkreśliła, że jej syn zaskoczył ją już wcześniej swoim zachowaniem i osiągnięciami w szkole. To dodatkowe, odważne działanie chłopca wzbudziło w niej jeszcze większy podziw i dumę.

Dodaj komentarz