fbpx

Izraelska firma rozpocznie masową produkcję baterii, które można naładować w 5 minut

Jeśli zapewnienia firmy StoreDot możemy brać na poważnie to znaczy, że już wkrótce nastąpi prawdziwy przełom w bateriach. Izraelski start-up powiadomił, że rozpocznie masową produkcję akumulatorów dla smartfonów oraz samochodów elektrycznych, które będzie można naładować do pełna w ciągu 5 minut.

Firma StoreDot po raz pierwszy przedstawiła swoją technologię w 2015 roku podczas największych na świecie targów elektroniki oraz nowych technologii Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas. Bateria ta korzysta z nanomateriałów i związków organicznych, których podobno nie stosowano jeszcze nigdzie indziej. Akumulator ma być bezpieczniejszy od typowych baterii litowo-jonowych, ponieważ nie jest łatwopalny.

Dyrektor Generalny StoreDot Doron Myersdorf powiedział, że prace nad prototypem baterii dobiegły końca i zgodnie z oczekiwaniami masowa produkcja ma rozpocząć się na początku 2018 roku. Chodzi tu o dwa rodzaje baterii – jedna dla smartfonów, druga przeznaczona dla samochodów elektrycznych. Akumulatory będzie można naładować w 5 minut a pojazdy w nie wyposażone będą mogły pokonać 480 kilometrów na jednym naładowaniu. Brzmi nieprawdopodobnie.

Myersdorf dodaje, że za 3 kolejne lata jego baterie będą stosowane przez telefony i samochody elektryczne. Przypomnijmy jednak, że dotychczas opracowano już wiele cudownych baterii, które wykazywały się niezwykłą wydajnością i krótkim czasem ładowania ale żadna z nich nie pojawiła się w sklepach. Dlatego gdy w mediach mówi się o nowych rozwiązaniach i nadchodzącym przełomie, ludzie podchodzą do tego raczej sceptycznie. Tylko czas pokaże jak będzie w tym przypadku.

Źródło: tylkonauka.pl

Dodaj komentarz