fbpx

12-latka zbiera pieniądze na schronisko dla zwierząt

Rodzice tej dziewczynki mogą być z niej naprawdę dumni. 12-letnia Natalia Jańczyk wpadła na szlachetny pomysł pomocy zwierzętom w schronisku przy ulicy Gilowej w Częstochowie. Kilka dni temu wywiesiła ogłoszenie, w którym napisała:

Chciałabym pomóc w wyprowadzaniu psów…

20-minutowy spacer kosztuje 5 złotych. Zarobione pieniądze dziewczynka zamierza przeznaczyć na częstochowskie schronisko dla czworonogów.

Dziewczynka zdradziła że ten pomysł narodził się, gdy jej pies osobiście przekonał się, jakie warunki panują w schronisku przy ulicy Gilowej:

Miałam kiedyś psa, Pchełkę. Pewnego dnia uciekł i trafił do tamtego schroniska. Wtedy zobaczyłam, jak naprawdę tam jest.

12-latka już może mówić o wielkim sukcesie. Zdjęcie z wystawionego ogłoszenia szybko obiegło internet, a już dzisiaj Natalia wyprowadzi na spacer pierwszego czworonoga. Okazuje się, że największą pomoc uzyskała jednak od osób, które nie są właścicielami psów.

Dzwonią do mnie osoby, które nie mają psów. Chcą pomóc tak po prostu. Udało mi się już zebrać 2 tysiące złotych

Rodzice Natalii od początku wspierają jej pomysł, choć są nieco zaniepokojeni. Jak czytamy na portalu Dziennikzachodni.pl, mama 12-latki zdradziła, że zdarzyły się już telefony od żartownisiów:

Trochę obawiam się o odzew, ponieważ zdarzali się już żartownisie, którzy chcieli, żeby wyprowadzać słonie czy kanarki, ale będę córki pilnować. Ona kocha zwierzęta. Ma królika, myszkę, chomika, no i odzyskaną Pchełkę – powiedziała Anna Jańczyk.

Trzymamy kciuki za Natalię! Mamy nadzieję, że dzięki niej los psów w schronisku niedługo się poprawi.

Źródło: deser.pl

Dodaj komentarz