fbpx

Do końca 2050 roku 50 milionów kobiet w Indiach będzie miało dostęp do Internetu

1

Personel ochrony odbiera telefon na recepcji Google mieście Hyderabad w południowej części Indii, 6 luty 2012.

NOWE DELHI – Indyjski Google ma na celu zapewnienie 50 milionom indyjskich kobiet dostępu Internetu w ciągu jednego roku. Wynika to z nowej inicjatywy eliminacji ich dyskryminacji poprzez umożliwienie łatwiejszego dostępu do technologii.

W Indiach jest obecnie 200 milionów użytkowników Internetu. Ich liczba wciąż się powiększa i już niedługo Indie mogą wskoczyć na miejsce Stanów Zjednoczonych, które są drugą, po Chinach, potęgą gospodarczą. Jednak tylko jedna trzecia indyjskich użytkowników on-line to kobiety.

Akcja pomocy w umożliwieniu kobietom dostępu do Internetu jest skoncentrowana wokół strony www.hwgo.com, która zawiera informacje jak krok po kroku korzystać z komputera i sieci, w językach zarówno angielskim, jak i indyjskim.
Akcja będzie polegała także na otwieraniu punktów, w których kobiety będą mogły w prosty sposób korzystać z Internetu oraz gdzie pod darmowym numerem telefonu 1-800-419-9977 będą mogły uzyskać pomoc i odpowiedzi na pytania dotyczące ich użytkowania.
Indyjski Google podkreśla, że priorytetem było pokazanie korzyści płynących z Internetu poprzez kampanie reklamowe skierowane do kobiet.

Brak łatwego dostępu do Internetu, wiedzy na temat jego użytkowania i korzyści z niego płynących są dla kobiet największymi barierami. Inicjatywa ta ma na celu pokonanie barier i umożliwienie kobietom poprawienia jakości ich życia, powiedział w swoim wystąpieniu Dyrektor Zarządzający indyjskiego Google Rajan Anandan.
Chcemy pomóc 50 milionom kobiet w korzystaniu z Internetu do końca 2014 roku poprzez podejmowanie różnorodnych akcji na terenie całych Indii.

Eksperci twierdzą, że Internet umożliwia wyrażanie opinii, poszerza wiedzę i poczucie wspólnoty społecznościowej oraz zapewnia wykształcenie i pracę. Skutkuje także w rozwoju społecznym i ekonomicznym.
Bardziej uświadomione i wykształcone kobiety oznaczają mniejszą śmiertelność zarówno kobiet jak i niemowląt podczas porodów, mniejsze niedożywienie wśród dzieci i bezrobocie oraz wzrost gospodarczy.

 

Źródło: http://in.reuters.com/article/2013/11/21/google-india-women-idINDEE9AK04C20131121

Dobre Wiadomości

Dodaj komentarz