fbpx

93-latek został burmistrzem, podczas kampanii zużył dwie pary butów

Na karierę polityczną nigdy nie jest za późno! Udowodnił to 93-letni Vito Perillo, który właśnie został burmistrzem miasteczka Tinton Falls w stanie New Jersey.

Mężczyzna podejrzewał, że lokalne władze są skorumpowane i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Kampania „od drzwi do drzwi” przeprowadzona przez Vito Perillo okazała się na tyle skuteczna, że 93-latek wygrał wyścig o fotel burmistrza miasteczka Tinton Falls w stanie New Jersey w USA. Weteran wojenny w wyborach zdobył 53 procent głosów, a w trakcie „chodzonej” kampanii zużył dwie pary butów.

Perillo mieszka w Tinton Falss ponad 50 lat. W kampanii wyborczej obiecał mieszkańcom niższe podatki i więcej transparentności.

„Jako burmistrz zagwarantuje wam, że wasz głos będzie słyszany w kwestii ważnych finansowych decyzji, i stworzę kulturę odpowiedzialności” – powiedział w nagraniu umieszczonym na swoim profilu na Facebooku w październiku.

Perillo twierdzi, że w czasie kampanii wyborczej słyszał często od mieszkańców miasta, że jego program polityczny ma sens. – Uwierzyli mi – dodaje w rozmowie z CNN.

W 2014 roku jego rywal Turning został burmistrzem miasta, ponieważ nie miał rywala w wyborach.

93-letni Perillo nie ukrywa, że cieszy się ze zwycięstwa i z tego, że „kampania wyborcza się skończyła”. Jego pierwszym zadaniem będzie przygotowanie „rozsądnego budżetu” na 2018 rok.

Źródło: CNN

Dodaj komentarz