fbpx

Teddy Bear Toss – czyli przynieś pluszaka na mecz i podaruj dzieciom trochę radości

Tysiące fruwających w powietrzu pluszaków zobaczą w ten weekend kibice polskiego hokeja. Na naszych lodowiskach zagościła akcja Teddy Bear Toss. Plan działań? Gospodarze strzelają swoją pierwszą bramkę, a kibice rzucają na lód pluszowe misie. Tak było w piątkowy wieczór w Tychach, gdzie GKS podejmował Automatykę Gdańsk – i tak będzie w niedzielę w Krakowie podczas meczu przyjaźni: Cracovia – Tychy. Tyskie maskotki trafią do podopiecznych Fundacji Cicha Nadzieja działającej przy Szpitalu Miejskim w tym śląskim mieście, a te krakowskie – do małych pacjentów szpitala w Prokocimiu.

Idea Teddy Bear Toss przywędrowała do nas z Ameryki Północnej, a sama akcja organizowana jest w okresie przed Bożym Narodzeniem. Kibice proszeni są o przyniesienie na mecz pluszowych maskotek, a kiedy drużyna gospodarzy strzela swojego pierwszego gola, misie lecą na taflę. Później przekazywane są dzieciom: w szpitalach czy domach dziecka, dla których każda codzienna radość ma szczególne znaczenie.

Na polskich lodowiskach Teddy Bear Toss gości od kilku lat.

W piątkowy wieczór pluszaki pofrunęły na taflę Stadionu Zimowego w Tychach! Tam GKS podejmował Automatykę Gdańsk: wynik spotkania otworzył w 4. minucie napastnik gospodarzy Jakub Witecki. Co działo się potem… zobaczcie sami.

W niedzielę natomiast pluszowe misie zbierać będą z lodowiska zawodnicy Cracovii, którzy tego dnia podejmą w meczu przyjaźni… tyski GKS.

Podarowane przez kibiców maskotki zawodnicy Pasów przekażą – jak co roku – małym pacjentom Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Dzieci bardzo się cieszą z naszych wizyt. Cały czas spędzają w szpitalu, nie wychodzą zbyt często na zewnątrz. Jak przychodzi ktoś spoza szpitala, uśmiechnięty, i da trochę radości, trochę nadziei, to jest bardzo fajnie – mówi obrońca Cracovii Patryk Wajda.

Zapraszamy na mecz każdego, przynoście pluszaki, dzieci się z tego naprawdę cieszą – podkreśla.

Zaznaczmy, że kibice, którzy na niedzielne spotkanie stawią się z maskotką, za bilet zapłacą tylko symboliczną złotówkę.

A jak przygotować pluszaka na Teddy Bear Toss? Podpowiada napastnik Cracovii Teddy Da Costa.

 
Żródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz