fbpx

Ma 21 lat, cierpi na zespół Downa i założył biznes wart miliony

John Corin z Nowego Jorku udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. 21-latek cierpi na zespól Downa, ale to nie powstrzymało go przed spełnieniem marzeń. Chłopak założył firmę produkującą skarpetki, która przyniosła mu w ubiegłym roku ponad 4 miliony zysku.

21-latek nigdy się nie poddawał i zawsze miał głowę pełną marzeń oraz smykałkę do biznesu. Zanim otworzył skarpetkową firmę, myślał o sklepie z gadżetami czy food trucku. Ostatecznie wybór padł na skarpety i to był strzał w dziesiątkę. John zawsze lubił nosić oryginalne, kolorowe skarpetki, więc pomysł żeby je produkować i sprzedawać bardzo przypadł mu do gustu.

Johns Crazy Socks rozpoczęły działalność w 2016 roku. Ich roczny dochód wyniósł 1,4 miliona dolarów, czyli ponad 4,6 miliona złotych! To wspaniały wynik jak na debiutującą firmę. Część dochodów przekazywane jest fundacjom charytatywnym. Zwariowane Skarpetki Johna to firma, która nie tylko daje ludziom radość produkując fantastyczne skarpetki, ale też finansowo wspiera pozytywne inicjatywy. Ponadto jedna trzecia zatrudnionych pracowników to osoby niepełnosprawne. Ojciec chłopca mówi, że ich misje społeczna i handlowa łączą się ze sobą. Chodzi im o coś więcej, niż tylko wyprodukować i sprzedać. Za ich modelem biznesu stoją wyższe wartości. 21-latni John mówi wprost: „To, co robimy, to dzielenie się szczęściem”.

 

 

Czytaj więcej na: kobieta.onet.pl

Tekst: Anna Rojek Kiełbasa

Dodaj komentarz