fbpx

W wieku 96 lat spełniło się jej marzenie – została licealistką

Na naukę nigdy nie jest za późno, doskonałym przykładem na to jest 96-letnia Meksykanka Guadalupe Palacios, która zaledwie cztery lata temu nauczyła się pisać. Teraz rozpoczęła naukę w liceum.

W poniedziałek nadszedł pierwszy dzień nauki pani Palacios. 96-latka wyróżnia się spośród uczniów nie tylko z racji wieku, ale przede wszystkim entuzjazmem.

Jestem gotowa dać z siebie wszystko, dziś jest wspaniały dzień – mówi świeżo upieczona licealistka.

W szkole nr 2 w Tuxtla Gutierrez została nazwana „Doną Lupitą”, uczniowie powitali ją oklaskami. Na pierwszych zajęciach z chemii i matematyki skrupulatnie robiła notatki, później wzięła udział w lekcji tańca regionalnego.

Guadalupe z powodu biedy, zamiast chodzić do szkoły pomagała rodzinie w uprawie kukurydzy i fasoli. Później pracowała jako sprzedawca kurczaków na targu, zmusiło ją to do opanowania podstawowych obliczeń matematycznych. Miała dwóch mężów i urodziła sześcioro dzieci.

W wieku 92 lat nastąpił w jej życiu przełom, gdy w ramach programu walki z analfabetyzmem postanowiła nauczyć się czytać.

Teraz mogę pisać listy do moich chłopaków – żartuje Guadalupe.

W 2015 roku Guadalupe rozpoczęła edukację w szkole podstawowej, gdzie uczyła się w ramach przyspieszonego programu. Aktualnie marzy o tym, aby przed 100 skończyć liceum i zostać przedszkolanką.

Źródło: newindianexpress.com

Dodaj komentarz