fbpx

DUCH – czyli Doroczny Uczynek Charytatywny, organizowany przez uczniów liceum

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Poniatowskiego po raz czternasty organizują imprezę charytatywną, mającą na celu zgromadzenie funduszy na pomoc chorym dzieciom.

W tym roku organizatorzy zbierają pieniądze na rehabilitację Filipa, który cierpi między innymi na przewlekłą niewydolność oddechową. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ten cel.

– Właściwie nie wiadomo, co właściwie się stało. Wcześniej przechodził dużo alergii, a któregoś dnia mama znalazła go nieprzytomnego na podłodze. Obecnie jest w bardzo ciężkim stanie, w szpitalu przeszedł sepsę. Chcemy wesprzeć rodzinę i pomóc Filipowi w rehabilitacji, ponieważ jest ona bardzo kosztowna – tłumaczy Kasia Dębiec w wywiadzie dla radia eska.

– Na imprezie każdy znajdzie coś dla siebie, ale główną atrakcją będą jak zawsze koncerty – dodaje Asia Marciniak z liceum Poniatowskiego. – Zapraszamy zespoły amatorskie, najczęściej złożone z uczniów różnych liceów. Zazwyczaj są to zespoły rockowe, ale w tym roku będzie też jakaś alternatywa, jakieś indie. Myślę, że będzie ciekawie – zachęca.

Festiwal DUCH odbędzie się 20 czerwca. Wstęp jest wolny, na miejscu będzie można dobrowolnie wspomóc cel akcji.

Tutaj znajduje się zbiórka pieniędzy dla Filipa.

Źródło: facebook, warszawa.eska.pl

Dodaj komentarz