fbpx

Belgijskie linie lotnicze wybrały projekt barw swoich samolotów – zwyciężyły Smerfy!

Na początku sierpnia ubiegłego roku belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines ogłosiły konkurs na nowy projekt barw swoich samolotów. Nowe wzory miały promować kraj oraz jego kulturę na świecie.

Przewoźnik otrzymał ponad 1400 zgłoszeń nawiązujących do Belgijskiej kultury. Zwyciężyła kultowa, także dla Polaków, bajka – Smerfy.

Były najróżniejsze projekty: od frytek, które uwielbiają Belgowie po saksofon – powiedział Tanguy Cartuyvels, wiceprezes Brussels Airlines. Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że Belgowie powierzyli nam honor reprezentowania naszej ikony narodowej, zwłaszcza że są to 60. urodziny Smerfów – dodał.

Autorką projektu, który uzyskał największą liczbę głosów, jest Marta Mascellani.

Rysunek to moja wielka pasja, więc kiedy usłyszałam o konkursie, pomyślałem, że jest to dla mnie świetne wyzwanie. Kocham dzieła Peyo. To najlepszy moment, by samolot miał twarz Smerfów, ponieważ w 2018 r. będziemy obchodzić 60. rocznicę ich stworzenia” – mówiła w rozmowie z cruisetotravel.com twórczyni projektu

Pomalowanie pierwszego „smerfowego” samolotu trwało dwa tygodnie. Do pracy zużyto 28 kolorów oraz 420 litrów farby. Na maszynie można zobaczyć 19 Smerfów. Bajkowe postacie, Smerfetka i Papa Smerf, pojawiły się w samym kokpicie samolotu.

W projekcie nie mogło zabraknąć również Gargamela, który wraz ze swoim kotem znajduje się na dolnych klapach maszyny latającej. „Smerfowe” akcenty obecne są także wewnątrz samolotu.

Pierwszy  lot w nowych barwach wystartował z Brukseli do Londynu 25 marca. Okazji aby na własne oczy zobaczyć „Smerfowe” samoloty będzie sporo. Przyozdobione bohaterami z kreskówki samoloty mają latać w Brussels Airlines do 2023 roku.

Źródło: cruisetotravel.com

Dodaj komentarz