fbpx

W Indiach powstały nowe siły specjalne, do obrony nosorożców

W Indiach utworzono Siły Specjalne Ochrony Nosorożców. Licząca 82 funkcjonariuszy paramilitarna jednostka będzie służyć w parku narodowym Kaziranga w stanie Asam, a jej zadanie to powstrzymanie kłusowników, którzy od 2013 roku zabili 101 nosorożców.

Nowa jednostka składa się z 74 mężczyzn i osiem kobiet. Członkowie zespołu przez ponad 10 miesięcy przechodzili specjalistyczny trening w tropieniu oraz w działaniach wojskowych w dżungli.

– Przeszli szkolenie z posługiwania się różnymi typami broni wykorzystywanej w obławach policyjnych – powiedział dziennikowi „The Indian Express” dyrektor parku Kaziranga, Karmashree Sivakumar.

Park narodowy którego pilnować ma nowo utworzona jednostka, wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

– SRPF jest dodatkową siłą obok Sił Ochrony Lasów Asamu i jest wyszkolona pod kątem operacji związanych z ochroną nosorożców. To wielkie wzmocnienie w walce z kłusownikami – zapewnił Sivakumar.

Władze zdecydowały się powołać do życia nową jednostkę już w 2015 roku, a rekrutacja zakończyła się w dopiero w roku 2018. W latach 90. nikt nie walczył z kłusownikami. Rząd Indii koncentrował się wtedy na zwalczaniu grup rebeliantów.

Dodaj komentarz