fbpx

Nissan zaprezentował samochód biurowy, który pozwala pracować z dowolnego miejsca

Ostatnie wydarzenie zmusiły wiele osób do pracy zdalnej. Jednak przebywanie przez większość czasu w swoich czterech konta na dłuższą metę przestaje odpowiadać coraz większej liczbie osób. Forma Nissan zaproponowała rozwiązanie tego problemu.

Miliony osób z całego świata od miesięcy uczestniczy w największym eksperymencie pracy zdalnej w historii. Choć saki sposób wykonywania swoich obowiązków służbowych ma swoje zalety, jak na przykład oszczędności związane z dojazdami, to wiele firm i pracowników była na niego kompletnie nieprzygotowana. Potwierdzają to badania IWG, według których 29 proc. pracujących obecnie z domów, czuje się mniej wydajna niż kiedykolwiek wcześniej. Często źle czujemy się teraz w swoich pomieszczeniach, ponieważ nie mamy tam miejsca do pracy w skupieniu i zbyt rzadko z nich wychodzimy.  Nissan zaprezentował projekt samochodu, który może rozwiązać te dwie kwestie.

Samochód do pracy

Koncept nowego modelu NV350 ma być wyposażony w stację roboczą z wygodnym fotelem, biurkiem oraz miniaturowym aneksem kuchennym. Cały moduł ma być ruchomy, więc po otwarciu tylnej klapy można go wysunąć, żeby pracować z dowolnego miejsca na łonie natury. Ma w tym pomóc transparentna podłoga zapewniające jeszcze lepsze połączenie z naturą. Ciekawym rozwiązaniem jest też taras na dachu, na którym można się zrelaksować. Samochód, który ma urozmaicić pracę zdalną, kiedy kawiarnie i hotele będą zamknięte, został zaprezentowany podczas wirtualnej odsłony Tokyo Auto Salon.

Dodaj komentarz