Beverly Hills staje się pierwszym amerykańskim miastem, które zakazuje sprzedaży wyrobów tytoniowych

Beverly Hills jest oficjalnie pierwszym amerykańskim miastem, które wprowadza zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych. Do roku 2021 papierosy, cygara, e-papierosy i inne wyroby tytoniowe nie będą już dostępne na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych czy aptekach.

Specjalne pozwolenia zostaną przyznane tylko ekskluzywnym barom cygarowym i hotelom. CNBC donosi, że na początku czerwca Rada Miasta Beverly Hills zagłosowała za tym, żeby uczynić z niego pierwsze miasto w USA, które zakazało sprzedaży tytoniu. Zakaz ma obowiązywać od roku 2021. ”Umożliwianie sprzedaży wyrobów tytoniowych w mieście ułatwia dostęp do tych szkodliwych i niebezpiecznych produktów, a to nie buduje zdrowego wizerunku miasta Beverly Hills” – możemy przeczytać w rozporządzeniu.

Decyzja należy do tych kontrowersyjnych głównie dla właścicieli firm związanych ze sprzedażą wyrobów tytoniowych. Przeciwnicy twierdzą, że zakaz palenia tytoniu zaszkodzi sprzedaży i wymusi masowe zwolnienia pracowników. Jednak z drugiej strony rzecznicy zdrowia publicznego twierdzą, że korzyści dla społeczeństwa mają przewagę nad negatywnymi skutkami zakazu sprzedaży. Członek Rady Lili Bosse popiera zakaz, ponieważ uważa, że jest zgodny z pozytywnym wizerunkiem Beverly Hills jako miasta dbającego o zdrowie. „Uznałam, że to naprawdę przełomowy moment dla naszego miasta, dla całej naszej społeczności” – komentuje Bosse.

 

Źródło: truththeory.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz