fbpx

Beverly Hills staje się pierwszym amerykańskim miastem, które zakazuje sprzedaży wyrobów tytoniowych

Beverly Hills jest oficjalnie pierwszym amerykańskim miastem, które wprowadza zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych. Do roku 2021 papierosy, cygara, e-papierosy i inne wyroby tytoniowe nie będą już dostępne na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych czy aptekach.

Specjalne pozwolenia zostaną przyznane tylko ekskluzywnym barom cygarowym i hotelom. CNBC donosi, że na początku czerwca Rada Miasta Beverly Hills zagłosowała za tym, żeby uczynić z niego pierwsze miasto w USA, które zakazało sprzedaży tytoniu. Zakaz ma obowiązywać od roku 2021. ”Umożliwianie sprzedaży wyrobów tytoniowych w mieście ułatwia dostęp do tych szkodliwych i niebezpiecznych produktów, a to nie buduje zdrowego wizerunku miasta Beverly Hills” – możemy przeczytać w rozporządzeniu.

Decyzja należy do tych kontrowersyjnych głównie dla właścicieli firm związanych ze sprzedażą wyrobów tytoniowych. Przeciwnicy twierdzą, że zakaz palenia tytoniu zaszkodzi sprzedaży i wymusi masowe zwolnienia pracowników. Jednak z drugiej strony rzecznicy zdrowia publicznego twierdzą, że korzyści dla społeczeństwa mają przewagę nad negatywnymi skutkami zakazu sprzedaży. Członek Rady Lili Bosse popiera zakaz, ponieważ uważa, że jest zgodny z pozytywnym wizerunkiem Beverly Hills jako miasta dbającego o zdrowie. „Uznałam, że to naprawdę przełomowy moment dla naszego miasta, dla całej naszej społeczności” – komentuje Bosse.

 

Źródło: truththeory.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz