fbpx

Powstała ekologiczna wyszukiwarka, korzystając z niej pomagasz sadzić drzewa na całym świecie

Ekologiczna wyszukiwarka nosi nazwę Ecosia i działa podobnie jak Google, jednak jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska. Zasada jej działania jest prosta, co 45 wyszukiwana fraza powoduje zasadzenie jednego drzewa. Każde kliknięcie warte jest pół centa, natomiast posadzenie drzewa, to koszt 22 centów.  Platforma finansowana jest dzięki wyświetlanym reklamom.

Dane dotyczące finansów przeglądarki są ogólnodostępne. Dzięki czemu można się upewnić, dokąd trafiają zebrane pieniądze. Jak wynika ze sprawozdania firmy, w lipcu udało się zarobić 1 567 995 €, z czego 815 378 € zostało zainwestowane w program sadzenia drzew w Kenii, Peru, Indonezji oraz innych regionach.

Dodatkowo, Ecosia korzysta w 100 procentach z energii odnawialnej, uzyskanej z paneli słonecznych,

Warto dodać, że ekologiczna wyszukiwarka sprzyja również prywatności, gdyż nie zapamiętuje wyszukiwanych wyników i nie sprzedaje danych reklamodawcom. Historia wyszukiwania zostaje wymazana po tygodniu.

Jak czytamy na blogu platformy, gdyby Ecosia urosła do rozmiaru Google’a, przyczyniłoby się to do usunięcia 15% ze światowej emisji dwutlenku węgla.

Ekologiczna wyszukiwarka posiada licznik,  pokazujący liczbę drzew, które udało się dzięki niej posadzić. Skorzystać z niej można, wchodząc na adres www.ecosia.org.

Dodaj komentarz